Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CehiaCehia · 1. Liga (F)

Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)

Lokomotiva Brno (F)
ÎÎÎÎÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Slovan Liberec (F)
ÎVVVÎ
117.00 X10.00 21.05
1X6.00 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: Lokomotiva Brno (F) marchează 0.0 și primește 4.4. Slovan Liberec (F) 2.2 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 5% · Egal 9% · Oaspete 86%

Goluri / meci

0.0 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 100%

GG

Da 1.97 · Nu 1.75

Analiză Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)

Lokomotiva Brno (F) o primește pe Slovan Liberec (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lokomotiva Brno (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 0 goluri marcate și 22 de goluri primite (0,0 marcate și 4,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Slovan Liberec (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 11 goluri primite (2,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Slovan Liberec (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Lokomotiva Brno (F) a câștigat 0, Slovan Liberec (F) a câștigat 5, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 16.08.2026, s-a terminat Slovan Liberec (F) 2–0 Lokomotiva Brno (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 17.00 / 10.00 / 1.05. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 5% pentru Lokomotiva Brno (F), 9% pentru egal și 86% pentru Slovan Liberec (F). Favorită e Slovan Liberec (F). Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Lokomotiva Brno (F) și 3,30 pentru Slovan Liberec (F), adică 4,40 în total. Cu aceste valori, Lokomotiva Brno (F) câștigă în 9% din cazuri, egalul iese în 12%, iar Slovan Liberec (F) câștigă în 79%. Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–3, cu 8,1%.

Statistici-cheie
IndicatorLokomotiva Brno (F)Slovan Liberec (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-53-0-2
Puncte / meci0,001,80
Goluri marcate (medie)0 (0,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)22 (4,4)11 (2,2)
% Peste 2.540%100%
% GG0%80%
Victorii H2H (5 meciuri)05
Goluri estimate (model)1,103,30
Șanse de victorie (model)9%79%

Goluri estimate

1,10 – 3,30 · total 4,40

1X2 model

9% · 12% · 79%

Peste 2.5 model

82% · cotă corectă 1.22

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
1%0
5%1
12%2
18%3
19%4
45%5+

Sub 2.5: 18% · Peste 2.5: 82% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lokomotiva . ↓ / Slovan Libe. →012345
0 1,2 4,1 6,7 7,4 6,1 4,0
1 1,4 4,5 7,4 8,1 6,7 4,4
2 0,7 2,5 4,0 4,4 3,7 2,4
3 0,3 0,9 1,5 1,6 1,3 0,9
4 0,1 0,2 0,4 0,4 0,4 0,2
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lokomotiva Brno (F), coloane = goluri Slovan Liberec (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lokomotiva Brno (F). Lokomotiva Brno (F) primește 4,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Lokomotiva Brno (F). Lokomotiva Brno (F) a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Slovan Liberec (F). Slovan Liberec (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Slovan Liberec (F) are 79% în model (cotă corectă 1.27), dar cota 1.05 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 82% în model (cotă corectă 1.22). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.97 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–3 (8,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.0
Goluri / meci
2.2
4.4
Primite / meci
2.2
0%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
100%
0%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)?

Meciul face parte din 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)?

Cotele 1X2 sunt 17.00 / 10.00 / 1.05. Fără marjă, asta înseamnă 5% pentru Lokomotiva Brno (F), 9% egal și 86% pentru Slovan Liberec (F), cu Slovan Liberec (F) favorită la cota 1.05.

Câte goluri se așteaptă în Lokomotiva Brno (F) – Slovan Liberec (F)?

Modelul nostru estimează 4,40 goluri (1,10 pentru Lokomotiva Brno (F), 3,30 pentru Slovan Liberec (F)). Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–3.

Alte meciuri din 1. Liga (F)