Pohang Steelers – Anyang
Ultimele 5 / 5: Pohang Steelers marchează 1.0 și primește 2.2. Anyang 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 28% · Oaspete 26%
Goluri / meci
1.0 + 1.2
Peste 2.5
1.92 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.77 · Nu 1.95
Analiză Pohang Steelers – Anyang
Pohang Steelers o primește pe Anyang duminică, 18 octombrie, ora 10:30 (ora României), în K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pohang Steelers are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Anyang are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Anyang stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Pohang Steelers a câștigat 4, Anyang a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 04.07.2026, s-a terminat Anyang 2–3 Pohang Steelers.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.30 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 7,6% pe piața asta), rămân 46% pentru Pohang Steelers, 28% pentru egal și 26% pentru Anyang. Favorită e Pohang Steelers. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.78, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,70) și cele deduse din cote (1,52 – 1,08) și ajunge la 1,41 goluri estimate pentru Pohang Steelers și 1,39 pentru Anyang, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Pohang Steelers câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Anyang câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pohang Steelers | Anyang |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 4 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,41 | 1,39 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 37% |
Goluri estimate
1,41 – 1,39 · total 2,80
1X2 model
38% · 25% · 37%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Pohang Stee. ↓ / Anyang → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 8,5 | 5,9 | 2,7 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 8,6 | 11,9 | 8,3 | 3,8 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 8,4 | 5,8 | 2,7 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 2,8 | 3,9 | 2,7 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,0 | 1,4 | 1,0 | 0,4 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pohang Steelers, coloane = goluri Anyang.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Pohang Steelers. Pohang Steelers primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Anyang. Anyang primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Pohang Steelers e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Pohang Steelers 38%, egal 25%, Anyang 37%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.07.26 | Anyang – Pohang Steelers | 1–1 | 2–3 |
| 19.04.26 | Pohang Steelers – Anyang | 0–0 | 0–1 |
| 15.08.25 | Anyang – Pohang Steelers | 0–1 | 0–1 |
| 23.05.25 | Anyang – Pohang Steelers | 0–0 | 0–2 |
| 12.04.25 | Pohang Steelers – Anyang | 0–1 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pohang Steelers – Anyang?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 10:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pohang Steelers – Anyang?
Meciul face parte din K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pohang Steelers – Anyang?
Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.30 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Pohang Steelers, 28% egal și 26% pentru Anyang, cu Pohang Steelers favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Pohang Steelers – Anyang?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,41 pentru Pohang Steelers, 1,39 pentru Anyang). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.