Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 1

Gangwon – Incheon United

Gangwon
ÎVEÎE
10:30 Duminică, 18 octombrie
Incheon United
VEEÎV
12.25 X3.05 23.35
1X1.29 X21.59 121.35

Ultimele 5 / 5: Gangwon marchează 0.6 și primește 0.6. Incheon United 1.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 42% · Egal 31% · Oaspete 28%

Goluri / meci

0.6 + 1.4

Peste 2.5

2.40 · forma 20% / 60%

GG

Da 2.05 · Nu 1.69

Analiză Gangwon – Incheon United

Gangwon o primește pe Incheon United duminică, 18 octombrie, ora 10:30 (ora României), în K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Gangwon are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Incheon United are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Incheon United stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Gangwon a câștigat 4, Incheon United a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 27.09.2026, s-a terminat Gangwon 0–0 Incheon United.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.05 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 7,1% pe piața asta), rămân 42% pentru Gangwon, 31% pentru egal și 28% pentru Incheon United. Favorită e Gangwon. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.40 și sub 2.5 la 1.51, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.05 și Nu la 1.69.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,00) și cele deduse din cote (1,25 – 0,98) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Gangwon și 0,99 pentru Incheon United, adică 1,97 în total. Cu aceste valori, Gangwon câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Incheon United câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 13,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorGangwonIncheon United
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-2-1
Puncte / meci1,001,60
Goluri marcate (medie)3 (0,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)3 (0,6)4 (0,8)
% Peste 2.520%60%
% GG20%60%
Victorii H2H (5 meciuri)40
Goluri estimate (model)0,980,99
Șanse de victorie (model)34%35%

Goluri estimate

0,98 – 0,99 · total 1,97

1X2 model

34% · 31% · 35%

Peste 2.5 model

32% · cotă corectă 3.13

GG model

39% · cotă corectă 2.56

Distribuția golurilor
14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Gangwon ↓ / Incheon Uni. →012345
0 13,9 13,8 6,8 2,3 0,6 0,1
1 13,7 13,5 6,7 2,2 0,5 0,1
2 6,7 6,6 3,3 1,1 0,3 0,1
3 2,2 2,2 1,1 0,4 0,1 0,0
4 0,5 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gangwon, coloane = goluri Incheon United.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,70 goluri, cotele doar 2,23. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Gangwon e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Gangwon 34%, egal 31%, Incheon United 35%. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–0 (13,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.4
0.6
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
60%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Gangwon – Incheon United?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 10:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Gangwon – Incheon United?

Meciul face parte din K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Gangwon – Incheon United?

Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.05 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Gangwon, 31% egal și 28% pentru Incheon United, cu Gangwon favorită la cota 2.25.

Câte goluri se așteaptă în Gangwon – Incheon United?

Modelul nostru estimează 1,97 goluri (0,98 pentru Gangwon, 0,99 pentru Incheon United). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din K League 1
17.10
10:30
Ulsan HD – Bucheon 1.674.65
18.10
08:00
Daejeon Citizen – Gwangju 1.406.40
18.10
08:00
Jeonbuk – Jeju SK 1.953.80
18.10
10:30
FC Seoul – Gimcheon Sangmu 1.565.15
18.10
10:30
Pohang Steelers – Anyang 2.023.60
11.10
08:00
Gwangju – Ulsan HD 4–3