Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 1

Jeonbuk – Jeju SK

Jeonbuk
ÎÎEVÎ
08:00 Duminică, 18 octombrie
Jeju SK
ÎVEVE
11.95 X3.40 23.80
1X1.24 X21.78 121.29

Ultimele 5 / 5: Jeonbuk marchează 1.2 și primește 1.8. Jeju SK 1.0 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 27% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

1.92 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.78 · Nu 1.92

Analiză Jeonbuk – Jeju SK

Jeonbuk o primește pe Jeju SK duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Jeonbuk are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Jeju SK are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Jeju SK stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Jeonbuk a câștigat 3, Jeju SK a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Jeonbuk 1–3 Jeju SK.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.40 / 3.80. După ce scoatem marja (aproximativ 7,0% pe piața asta), rămân 48% pentru Jeonbuk, 27% pentru egal și 25% pentru Jeju SK. Favorită e Jeonbuk. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.80, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,40) și cele deduse din cote (1,56 – 1,05) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Jeonbuk și 1,23 pentru Jeju SK, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, Jeonbuk câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Jeju SK câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorJeonbukJeju SK
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-2-1
Puncte / meci0,801,60
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)4 (0,8)
% Peste 2.580%40%
% GG80%40%
Victorii H2H (8 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,281,23
Șanse de victorie (model)38%35%

Goluri estimate

1,28 – 1,23 · total 2,51

1X2 model

38% · 27% · 35%

Peste 2.5 model

46% · cotă corectă 2.17

GG model

51% · cotă corectă 1.96

Distribuția golurilor
8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Jeonbuk ↓ / Jeju SK →012345
0 8,1 10,0 6,1 2,5 0,8 0,2
1 10,4 12,8 7,9 3,2 1,0 0,2
2 6,7 8,2 5,0 2,1 0,6 0,2
3 2,8 3,5 2,1 0,9 0,3 0,1
4 0,9 1,1 0,7 0,3 0,1 0,0
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jeonbuk, coloane = goluri Jeju SK.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Jeonbuk. Jeonbuk primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Jeonbuk e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Jeonbuk 38%, egal 27%, Jeju SK 35%. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
1.8
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Jeonbuk – Jeju SK?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Jeonbuk – Jeju SK?

Meciul face parte din K League 1 (Coreea de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Jeonbuk – Jeju SK?

Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.40 / 3.80. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Jeonbuk, 27% egal și 25% pentru Jeju SK, cu Jeonbuk favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Jeonbuk – Jeju SK?

Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,28 pentru Jeonbuk, 1,23 pentru Jeju SK). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din K League 1
17.10
10:30
Ulsan HD – Bucheon 1.674.65
18.10
08:00
Daejeon Citizen – Gwangju 1.406.40
18.10
10:30
FC Seoul – Gimcheon Sangmu 1.565.15
18.10
10:30
Gangwon – Incheon United 2.253.35
18.10
10:30
Pohang Steelers – Anyang 2.023.60
11.10
08:00
Gwangju – Ulsan HD 4–3