Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

SUASUA · NWSL (F)

Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)

Statistici și rezultat final · duminică, 30 august

SUANWSL (F) · SUA Final
Orlando Pride (F)
VÎÎÎV
Final1-2Pauză 1-0
Utah Royals (F)
ÎVÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Orlando Pride (F) 38%Egal 27%Utah Royals (F) 35%

Orlando Pride (F) 1-2 Utah Royals (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Orlando Pride (F) 1-2 Utah Royals (F) (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Utah Royals (F), iar cotele fără marjă 35%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 1-2 avea 9,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (2-7) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Orlando Pride (F)în meciUtah Royals (F)
2
Cornere
7
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Orlando Pride (F) vs Utah Royals (F)

Orlando Pride (F) marchează 0,8 goluri pe meci și primește 2,0. Utah Royals (F) marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Utah Royals (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Orlando Pride (F) 3, egal 1, Utah Royals (F) 1.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Orlando Pride (F)ultimele 5Utah Royals (F)
1,20
Puncte / meci
1,20
0,8
Goluri marcate / meci
2,2
2,0
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Orlando Pride (F) și ultimele 5 Utah Royals (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Orlando Pride (F)2-0-3

V0-1
Î2-1
Î1-3
V1-0

Utah Royals (F)2-0-3

Î
San Diego Wave (F) - Utah Royals (F)22.08.26 · NWSL (F)
4-2
V
Utah Royals (F) - Bay FC (F)15.08.26 · NWSL (F)
3-2
Î
Denver Summit (F) - Utah Royals (F)09.08.26 · NWSL (F)
2-1
V
Utah Royals (F) - Portland Thorns (F)03.08.26 · NWSL (F)
5-1
Î0-1

Întâlniri directe Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)

Orlando Pride (F) 3Egal 1Utah Royals (F) 1
Î
Utah Royals (F) - Orlando Pride (F)19.07.2026 · pauză 1-0
1-0
E
Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)04.08.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Utah Royals (F) - Orlando Pride (F)24.05.2025 · pauză 1-3
1-3
V
Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)22.06.2024 · pauză 2-0
6-0
V
Utah Royals (F) - Orlando Pride (F)13.04.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Orlando Pride (F). 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Orlando Pride (F)2.3738% fără marjă
X · Egal3.3027% fără marjă
2 · Utah Royals (F)2.6035% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.36
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.07
Peste 2.5 1.66

Ambele marchează

GG Da 1.56
GG Nu 2.27

Analiza de dinainte de meci

Orlando Pride (F) - Utah Royals (F) s-a jucat duminică, 30 august, în NWSL (F) (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Orlando Pride (F) vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Utah Royals (F) are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 11-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Orlando Pride (F) a câștigat de 3 ori, Utah Royals (F) o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Utah Royals (F) - Orlando Pride (F) 1-0, pe 19 iulie 2026.

La case, diferența e mică: Orlando Pride (F) are cota 2.37, Utah Royals (F) 2.60. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.66, iar GG la 1.56.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,4 pentru Orlando Pride (F) și 1,8 pentru Utah Royals (F). Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.36 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 62% în model, iar 1.66 e aproape de cota corectă (1.61). Ambele marchează (GG): 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.56 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)

Goluri estimate: 1,44 Orlando Pride (F) și 1,76 Utah Royals (F), total 3,20. 1X2 în model: 32% · 23% · 45%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%1-29,1%2-17,4%0-17,2%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Orlando Pride (F). Orlando Pride (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Utah Royals (F). Utah Royals (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-0
Cornere2-7
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startOrlando Pride (F) · 2.37
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)?

S-a jucat duminică, 30 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)?

În NWSL (F) (SUA).

Unde s-a jucat Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)?

Pe Inter.co Stadium, în Orlando, Florida, duminică, 30 august, ora 03:00 (ora României).

Cine era favorită în Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)?

Niciuna clar: cotele erau 2.37 la gazde și 2.60 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Orlando Pride (F) - Utah Royals (F)?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din NWSL (F)

Toată liga →