Olympique Marseille (F) – Fleury (F)
Ultimele 5 / 5: Olympique Marseille (F) marchează 1.8 și primește 0.8. Fleury (F) 1.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 28% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
1.69 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
Analiză Olympique Marseille (F) – Fleury (F)
Olympique Marseille (F) o primește pe Fleury (F) duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Division 1 (F) (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Olympique Marseille (F) are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Fleury (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Olympique Marseille (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Olympique Marseille (F) a câștigat 0, Fleury (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 17.01.2026, s-a terminat Fleury (F) 1–1 Olympique Marseille (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 45% pentru Olympique Marseille (F), 28% pentru egal și 27% pentru Fleury (F). Favorită e Olympique Marseille (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,00) și cele deduse din cote (1,62 – 1,24) și ajunge la 1,86 goluri estimate pentru Olympique Marseille (F) și 1,12 pentru Fleury (F), adică 2,98 în total. Cu aceste valori, Olympique Marseille (F) câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Fleury (F) câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Olympique Marseille (F) | Fleury (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,86 | 1,12 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 23% |
Goluri estimate
1,86 – 1,12 · total 2,98
1X2 model
55% · 22% · 23%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Olympique M. ↓ / Fleury (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,1 | 5,7 | 3,2 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 9,4 | 10,6 | 5,9 | 2,2 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,8 | 9,8 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,4 | 6,1 | 3,4 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,5 | 2,8 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 1,1 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Olympique Marseille (F), coloane = goluri Fleury (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Fleury (F). Fleury (F) primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Olympique Marseille (F) are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.01.26 | Fleury (F) – Olympique Marseille (F) | 1–0 | 1–1 |
| 27.09.25 | Olympique Marseille (F) – Fleury (F) | 0–2 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Olympique Marseille (F) – Fleury (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Olympique Marseille (F) – Fleury (F)?
Meciul face parte din Division 1 (F) (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Olympique Marseille (F) – Fleury (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Olympique Marseille (F), 28% egal și 27% pentru Fleury (F), cu Olympique Marseille (F) favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Olympique Marseille (F) – Fleury (F)?
Modelul nostru estimează 2,98 goluri (1,86 pentru Olympique Marseille (F), 1,12 pentru Fleury (F)). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.