Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

FrantaFranta · Division 1 (F)

Montpellier (F) – Le Havre (F)

Montpellier (F)
EEÎVÎ
19:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Le Havre (F)
ÎVÎÎE
12.10 X3.40 23.15
1X1.18 X21.95 121.22

Ultimele 5 / 5: Montpellier (F) marchează 1.2 și primește 1.2. Le Havre (F) 1.0 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 27% · Oaspete 29%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză Montpellier (F) – Le Havre (F)

Montpellier (F) o primește pe Le Havre (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Division 1 (F) (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Montpellier (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Le Havre (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 15 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Montpellier (F) a câștigat 1, Le Havre (F) a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 07.02.2026, s-a terminat Montpellier (F) 1–2 Le Havre (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.40 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Montpellier (F), 27% pentru egal și 29% pentru Le Havre (F). Favorită e Montpellier (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru Montpellier (F) și 1,10 pentru Le Havre (F), adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Montpellier (F) câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Le Havre (F) câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMontpellier (F)Le Havre (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-1-3
Puncte / meci1,000,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)6 (1,2)15 (3,0)
% Peste 2.540%60%
% GG40%80%
Victorii H2H (6 meciuri)14
Goluri estimate (model)2,101,10
Șanse de victorie (model)60%19%

Goluri estimate

2,10 – 1,10 · total 3,20

1X2 model

60% · 21% · 19%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Montpellier. ↓ / Le Havre (F) →012345
0 4,1 4,5 2,5 0,9 0,2 0,1
1 8,6 9,4 5,2 1,9 0,5 0,1
2 9,0 9,9 5,4 2,0 0,5 0,1
3 6,3 6,9 3,8 1,4 0,4 0,1
4 3,3 3,6 2,0 0,7 0,2 0,0
5 1,4 1,5 0,8 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Montpellier (F), coloane = goluri Le Havre (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Le Havre (F). Le Havre (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Montpellier (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Montpellier (F) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 2.10 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
1.2
Primite / meci
3.0
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Montpellier (F) – Le Havre (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Montpellier (F) – Le Havre (F)?

Meciul face parte din Division 1 (F) (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Montpellier (F) – Le Havre (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.40 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Montpellier (F), 27% egal și 29% pentru Le Havre (F), cu Montpellier (F) favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Montpellier (F) – Le Havre (F)?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (2,10 pentru Montpellier (F), 1,10 pentru Le Havre (F)). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Division 1 (F)
17.10
19:00
Lens (F) – Strasbourg (F) 2.252.82
17.10
22:05
PSG (F) – Olympique Lyon (F) 6.701.41
04.10
16:00
Fleury (F) – PSG (F) 1–3
03.10
22:00
Paris FC (F) – Lens (F) 4–1