NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb
Ultimele 5 / 5: NK Inker Zapresic marchează 1.2 și primește 1.4. Jarun Zagreb 2.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 29% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.2 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb
NK Inker Zapresic o primește pe Jarun Zagreb sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Druga NL (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
NK Inker Zapresic are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Jarun Zagreb are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Jarun Zagreb stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.15 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 43% pentru NK Inker Zapresic, 29% pentru egal și 29% pentru Jarun Zagreb. Favorită e NK Inker Zapresic.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru NK Inker Zapresic și 1,70 pentru Jarun Zagreb, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, NK Inker Zapresic câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Jarun Zagreb câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | NK Inker Zapresic | Jarun Zagreb |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,10 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 51% |
Goluri estimate
1,10 – 1,70 · total 2,80
1X2 model
25% · 24% · 51%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| NK Inker Za. ↓ / Jarun Zagreb → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 10,3 | 8,8 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 1 | 6,7 | 11,4 | 9,7 | 5,5 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 3,7 | 6,3 | 5,3 | 3,0 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 1,3 | 2,3 | 1,9 | 1,1 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Inker Zapresic, coloane = goluri Jarun Zagreb.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Jarun Zagreb are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 3.15 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Cornere 9.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb?
Meciul face parte din Druga NL (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.15 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru NK Inker Zapresic, 29% egal și 29% pentru Jarun Zagreb, cu NK Inker Zapresic favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în NK Inker Zapresic – Jarun Zagreb?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,10 pentru NK Inker Zapresic, 1,70 pentru Jarun Zagreb). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.