NK Trnje – NK Zagora
Ultimele 5 / 5: NK Trnje marchează 1.4 și primește 1.8. NK Zagora 2.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 25% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză NK Trnje – NK Zagora
NK Trnje o primește pe NK Zagora Sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Druga NL (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
NK Trnje are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. NK Zagora are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 8 goluri primite (2,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, NK Zagora stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.55 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 47% pentru NK Trnje, 25% pentru egal și 28% pentru NK Zagora. Favorită e NK Trnje.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru NK Trnje și 2,00 pentru NK Zagora, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, NK Trnje câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 22%, iar NK Zagora câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 18 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | NK Trnje | NK Zagora |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 49% |
Goluri estimate
1,50 – 2,00 · total 3,50
1X2 model
29% · 22% · 49%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| NK Trnje ↓ / NK Zagora → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 6,0 | 6,0 | 4,0 | 2,0 | 0,8 |
| 1 | 4,5 | 9,1 | 9,1 | 6,0 | 3,0 | 1,2 |
| 2 | 3,4 | 6,8 | 6,8 | 4,5 | 2,3 | 0,9 |
| 3 | 1,7 | 3,4 | 3,4 | 2,3 | 1,1 | 0,5 |
| 4 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Trnje, coloane = goluri NK Zagora.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: NK Trnje. NK Trnje primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: NK Zagora. NK Zagora primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. NK Trnje e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.69 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,1%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe NK Trnje – NK Zagora?
Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă NK Trnje – NK Zagora?
Meciul face parte din Druga NL (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre NK Trnje – NK Zagora?
Cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.55 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru NK Trnje, 25% egal și 28% pentru NK Zagora, cu NK Trnje favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în NK Trnje – NK Zagora?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,50 pentru NK Trnje, 2,00 pentru NK Zagora). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.