NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac
Ultimele 5 / 5: NK Varteks marchează 0.8 și primește 1.2. Hrvatski Dragovoljac 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 27% · Oaspete 33%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
—
Analiză NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac
NK Varteks o primește pe Hrvatski Dragovoljac Sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Druga NL (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
NK Varteks are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Hrvatski Dragovoljac are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hrvatski Dragovoljac stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, NK Varteks a câștigat 1, Hrvatski Dragovoljac a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 24.04.2026, s-a terminat NK Varteks 0–0 Hrvatski Dragovoljac.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.35 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 41% pentru NK Varteks, 27% pentru egal și 33% pentru Hrvatski Dragovoljac. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru NK Varteks și 1,20 pentru Hrvatski Dragovoljac, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, NK Varteks câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Hrvatski Dragovoljac câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | NK Varteks | Hrvatski Dragovoljac |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 41% |
Goluri estimate
1,00 – 1,20 · total 2,20
1X2 model
30% · 29% · 41%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| NK Varteks ↓ / Hrvatski Dr. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 13,3 | 8,0 | 3,2 | 1,0 | 0,2 |
| 1 | 11,1 | 13,3 | 8,0 | 3,2 | 1,0 | 0,2 |
| 2 | 5,5 | 6,6 | 4,0 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 1,8 | 2,2 | 1,3 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Varteks, coloane = goluri Hrvatski Dragovoljac.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.52 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.04.26 | NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac | 0–0 | 0–0 |
| 24.10.25 | Hrvatski Dragovoljac – NK Varteks | 1–2 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac?
Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac?
Meciul face parte din Druga NL (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.35 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru NK Varteks, 27% egal și 33% pentru Hrvatski Dragovoljac, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în NK Varteks – Hrvatski Dragovoljac?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,00 pentru NK Varteks, 1,20 pentru Hrvatski Dragovoljac). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 0–1.