St. Andrews FC – Mgarr Utd
Ultimele 5 / 5: St. Andrews FC marchează 0.8 și primește 1.4. Mgarr Utd 1.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 29% · Egal 26% · Oaspete 45%
Goluri / meci
0.8 + 1.4
Peste 2.5
1.78 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.68 · Nu 2.07
Analiză St. Andrews FC – Mgarr Utd
St. Andrews FC o primește pe Mgarr Utd sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Challenge League (Malta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
St. Andrews FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Mgarr Utd are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, St. Andrews FC a câștigat 0, Mgarr Utd a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.09.2025, s-a terminat St. Andrews FC 0–4 Mgarr Utd.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 29% pentru St. Andrews FC, 26% pentru egal și 45% pentru Mgarr Utd. Favorită e Mgarr Utd. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,20 – 1,56) și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru St. Andrews FC și 1,48 pentru Mgarr Utd, adică 2,78 în total. Cu aceste valori, St. Andrews FC câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Mgarr Utd câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.
| Indicator | St. Andrews FC | Mgarr Utd |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,48 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 42% |
Goluri estimate
1,30 – 1,48 · total 2,78
1X2 model
33% · 25% · 42%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| St. Andrews. ↓ / Mgarr Utd → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,2 | 9,2 | 6,8 | 3,4 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 8,1 | 11,9 | 8,8 | 4,4 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,2 | 7,8 | 5,7 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 2,3 | 3,4 | 2,5 | 1,2 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri St. Andrews FC, coloane = goluri Mgarr Utd.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Mgarr Utd. Mgarr Utd primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: St. Andrews FC 33%, egal 25%, Mgarr Utd 42%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.09.25 | St. Andrews FC – Mgarr Utd | — | 0–4 |
| 28.09.24 | Mgarr Utd – St. Andrews FC | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe St. Andrews FC – Mgarr Utd?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă St. Andrews FC – Mgarr Utd?
Meciul face parte din Challenge League (Malta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre St. Andrews FC – Mgarr Utd?
Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.40 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru St. Andrews FC, 26% egal și 45% pentru Mgarr Utd, cu Mgarr Utd favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în St. Andrews FC – Mgarr Utd?
Modelul nostru estimează 2,78 goluri (1,30 pentru St. Andrews FC, 1,48 pentru Mgarr Utd). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.