Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Liga Nacional - Apertura

Mixco - Marquense

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

GuatemalaLiga Nacional - Apertura · Guatemala Final
Mixco
VÎÎÎÎ
Final1-0Pauză 0-0
Marquense
ÎÎÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Mixco 58%Egal 24%Marquense 18%

Mixco 1-0 Marquense: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Mixco 1-0 Marquense (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 47% pentru victoria lui Mixco, iar cotele fără marjă 58%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG n-a ieșit (NG avea 47%). Scorul exact 1-0 avea 10,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (7-0) și 8 cartonașe galbene (4-4).

Mixcoîn meciMarquense
7
Cornere
0
4
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Mixco vs Marquense

Mixco marchează 0,4 goluri pe meci și primește 2,2. Marquense marchează 0,6 goluri pe meci și primește 2,4. La Mixco, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Mixco 3, egal 2, Marquense 3.

~2,7goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Mixcoultimele 5Marquense
0,60
Puncte / meci
0,20
0,4
Goluri marcate / meci
0,6
2,2
Goluri primite / meci
2,4
1
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
60%
0%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Mixco și ultimele 5 Marquense, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Mixco1-0-4

V
Mixco - CD Suchitepequez02.08.26 · Liga Nacional - Apertura
2-0
Î
CD Olimpia - Mixco29.07.26 · CONCACAF - Cupa Americii Centrale
2-0
Î
CSD Municipal - Mixco25.07.26 · Liga Nacional - Apertura
2-0
Î
CSD Municipal - Mixco10.05.26 · Liga Nacional - Clausura
5-0
Î
Mixco - CSD Municipal07.05.26 · Liga Nacional - Clausura
0-2

Marquense0-1-4

Î
Marquense - CSD Municipal03.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-2
Î
Antigua - Marquense25.07.26 · Liga Nacional - Apertura
3-1
Î
Xelaju MC - Marquense04.05.26 · Liga Nacional - Clausura
2-0
E
Marquense - Xelaju MC01.05.26 · Liga Nacional - Clausura
1-1
Î
Guastatoya - Marquense27.04.26 · Liga Nacional - Clausura
4-0

Întâlniri directe Mixco - Marquense

Mixco 3Egal 2Marquense 3
V
Mixco - Marquense08.04.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Marquense - Mixco20.02.2026 · pauză 2-1
2-1
V
Marquense - Mixco16.11.2025 · pauză 0-1
1-2
V
Mixco - Marquense13.09.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Marquense - Mixco10.03.2025 · pauză 1-1
1-1
Î
Mixco - Marquense22.01.2025 · pauză 2-2
2-3
E
Mixco - Marquense27.10.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Marquense - Mixco10.08.2024 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Mixco. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mixco - Marquense

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Mixco1.5858% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Marquense5.1018% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.07
X2 2.42
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.70
Peste 2.5 2.02

Ambele marchează

GG Da 2.20
GG Nu 1.60

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.77

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Mixco - Marquense s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Mixco vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 2 goluri și a primit 11. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Marquense n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 3-12.

În ultimele 8 întâlniri directe, Mixco a câștigat de 3 ori, Marquense de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Mixco - Marquense 2-1, pe 8 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Mixco, la 1.58, cu egalul la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.02, iar GG la 2.20.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Mixco și 1,1 pentru Marquense. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 47% la victorie, față de 58%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 73% în model, dar la 1.07 plătește sub cota corectă de 1.37. Peste 1.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Cota 1.31 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Mixco - Marquense

Goluri estimate: 1,54 Mixco și 1,11 Marquense, total 2,65. 1X2 în model: 47% · 26% · 27%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-010,9%2-19,3%2-08,4%0-17,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Mixco. Mixco a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Mixco. Mixco a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Marquense. Marquense a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Mixco e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere7-0
Cartonașe galbene4-4
Favorită la startMixco · 1.58
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Mixco - Marquense?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Mixco - Marquense?

În Liga Nacional - Apertura (Guatemala).

Cine era favorită în Mixco - Marquense?

Mixco pleca favorită, la cota 1.58. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Mixco - Marquense?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Liga Nacional - Apertura

Toată liga →