Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

MexicMexic · Liga de Expansion MX - Apertura

Mineros Zacatecas - Venados

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

MexicLiga de Expansion MX - Apertura · Mexic Final
Mineros Zacatecas
VEVEE
Final5-1Pauză 2-1
Venados
ÎVEVE
Șanse înainte de meci, după cote
Mineros Zacatecas 39%Egal 27%Venados 34%

Mineros Zacatecas 5-1 Venados: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Mineros Zacatecas 5-1 Venados (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Mineros Zacatecas, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG a ieșit (69%). Scorul exact 5-1 avea 1,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Mineros Zacatecasîn meciVenados
5
Cornere
3
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Mineros Zacatecas vs Venados

Mineros Zacatecas marchează 2,8 goluri pe meci și primește 1,6. Venados marchează și primește câte 2,0 goluri pe meci. La Mineros Zacatecas, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Mineros Zacatecas 3, egal 1, Venados 3.

~3,6goluri estimate
70%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Mineros Zacatecasultimele 5Venados
1,80
Puncte / meci
1,60
2,8
Goluri marcate / meci
2,0
1,6
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
80%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Mineros Zacatecas și ultimele 5 Venados, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Mineros Zacatecas2-3-0

V
Mineros Zacatecas - Venados15.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
5-1
E
Dorados Sinaloa - Mineros Zacatecas07.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
2-2
V
Mineros Zacatecas - Tlaxcala01.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-1
E
Mineros Zacatecas - Correcaminos UAT25.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-3
E
Tepatitlan - Mineros Zacatecas04.05.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
1-1

Venados2-2-1

Î
Mineros Zacatecas - Venados15.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
5-1
V
Venados - CD Tapatio09.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-2
E
Cruz Azul Hid. - Venados02.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
1-1
V
Venados - Alebrijes de Oaxaca26.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-0
E
Tlaxcala - Venados19.04.26 · Liga de Expansion MX - Clausura
2-2

Întâlniri directe Mineros Zacatecas - Venados

Mineros Zacatecas 3Egal 1Venados 3
V
Mineros Zacatecas - Venados15.08.2026 · pauză 2-1
5-1
V
Mineros Zacatecas - Venados28.02.2026 · pauză 1-0
2-0
Î
Venados - Mineros Zacatecas21.09.2025 · pauză 1-2
4-3
V
Mineros Zacatecas - Venados28.04.2025 · pauză 0-0
2-0
Î
Venados - Mineros Zacatecas25.04.2025 · pauză 1-0
2-0
Î
Venados - Mineros Zacatecas29.03.2025 · pauză 1-0
2-0
E
Mineros Zacatecas - Venados13.10.2024 · pauză 0-0
2-2

V/E/Î din perspectiva Mineros Zacatecas. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Mineros Zacatecas - Venados

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Mineros Zacatecas2.3539% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Venados2.6734% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.28
X2 1.69
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.56

Ambele marchează

GG Da 1.52
GG Nu 2.37

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.27

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Mineros Zacatecas - Venados s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Mineros Zacatecas n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 14 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Venados are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 10-10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 7 întâlniri directe, Mineros Zacatecas a câștigat de 3 ori, Venados de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,6 goluri în medie. Ultima: Mineros Zacatecas - Venados 5-1, pe 15 august 2026.

La case, diferența e mică: Mineros Zacatecas are cota 2.35, Venados 2.67. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.56, iar GG la 1.52.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,0 pentru Mineros Zacatecas și 1,6 pentru Venados. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 46% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.28, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 70%. Cota de 1.56 e peste cea corectă (1.43). Ambele marchează (GG) are 69% în model, iar 1.52 e aproape de cota corectă (1.45). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Mineros Zacatecas - Venados

Goluri estimate: 1,99 Mineros Zacatecas și 1,63 Venados, total 3,62. 1X2 în model: 46% · 22% · 32%. Peste 2,5: 70% (cotă corectă 1.43). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 30% · peste 2,5: 70% (verde).

Scoruri probabile

1-18,7%2-18,6%1-27,1%2-27,0%3-15,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Mineros Zacatecas. Mineros Zacatecas a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Venados. Venados a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-1
Pauză2-1
Cornere5-3
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startMineros Zacatecas · 2.35
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Mineros Zacatecas - Venados?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 5-1.

În ce competiție s-a jucat Mineros Zacatecas - Venados?

În Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic).

Cine era favorită în Mineros Zacatecas - Venados?

Niciuna clar: cotele erau 2.35 la gazde și 2.67 la oaspeți. Meciul s-a terminat 5-1.

Câte goluri s-au marcat în Mineros Zacatecas - Venados?

6 goluri, scor final 5-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.

Alte meciuri din Liga de Expansion MX - Apertura

Toată liga →