Mexic · Liga de Expansion MX - Apertura
Cancun FC – Venados
Ultimele 5 / 5: Cancun FC marchează 1.6 și primește 1.4. Venados 2.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 25% · Oaspete 27%
Goluri / meci
1.6 + 2.2
Peste 2.5
1.49 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză Cancun FC – Venados
Cancun FC o primește pe Venados duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cancun FC are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Venados are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Cancun FC a câștigat 1, Venados a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 11.02.2026, s-a terminat Venados 2–0 Cancun FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 48% pentru Cancun FC, 25% pentru egal și 27% pentru Venados. Favorită e Cancun FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,80) și cele deduse din cote (1,84 – 1,34) și ajunge la 1,57 goluri estimate pentru Cancun FC și 1,57 pentru Venados, adică 3,14 în total. Cu aceste valori, Cancun FC câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Venados câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Cancun FC | Venados |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,57 | 1,57 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,57 – 1,57 · total 3,14
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Cancun FC ↓ / Venados → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,3 | 6,8 | 5,3 | 2,8 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 6,8 | 10,7 | 8,4 | 4,4 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,3 | 8,4 | 6,6 | 3,4 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 2,8 | 4,4 | 3,4 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,7 | 1,4 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cancun FC, coloane = goluri Venados.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Cancun FC 38%, egal 24%, Venados 38%. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.48 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.02.26 | Venados – Cancun FC | 0–0 | 2–0 |
| 14.09.25 | Cancun FC – Venados | 1–0 | 1–0 |
| 16.02.25 | Cancun FC – Venados | 0–2 | 1–2 |
| 01.09.24 | Venados – Cancun FC | 2–0 | 4–0 |
| 04.04.24 | Venados – Cancun FC | 2–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cancun FC – Venados?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cancun FC – Venados?
Meciul face parte din Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cancun FC – Venados?
Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Cancun FC, 25% egal și 27% pentru Venados, cu Cancun FC favorită la cota 1.90.
Câte goluri se așteaptă în Cancun FC – Venados?
Modelul nostru estimează 3,14 goluri (1,57 pentru Cancun FC, 1,57 pentru Venados). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.