Sâmbătă17 octombrie
Live 20 Pune pont

ChinaChina · League 1

Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun

Meizhou Hakka
ÎEÎVÎ
14:30 Duminică, 18 octombrie
Nantong Zhiyun
VVVÎV
15.75 X3.90 21.50
1X2.32 X21.09 121.20

Ultimele 5 / 5: Meizhou Hakka marchează 0.8 și primește 2.4. Nantong Zhiyun 1.4 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 16% · Egal 23% · Oaspete 61%

Goluri / meci

0.8 + 1.4

Peste 2.5

1.76 · forma 80% / 20%

GG

Da 1.87 · Nu 1.83

Analiză Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun

Meizhou Hakka o primește pe Nantong Zhiyun duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în League 1 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Meizhou Hakka are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nantong Zhiyun are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 2 goluri primite (1,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nantong Zhiyun stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Meizhou Hakka a câștigat 2, Nantong Zhiyun a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 27.06.2026, s-a terminat Nantong Zhiyun 1–3 Meizhou Hakka.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.75 / 3.90 / 1.50. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 16% pentru Meizhou Hakka, 23% pentru egal și 61% pentru Nantong Zhiyun. Favorită e Nantong Zhiyun. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 1,90) și cele deduse din cote (0,87 – 1,91) și ajunge la 0,74 goluri estimate pentru Meizhou Hakka și 1,90 pentru Nantong Zhiyun, adică 2,64 în total. Cu aceste valori, Meizhou Hakka câștigă în 14% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Nantong Zhiyun câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,6%.

Statistici-cheie
IndicatorMeizhou HakkaNantong Zhiyun
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-34-0-1
Puncte / meci0,802,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)2 (0,4)
% Peste 2.580%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)0,741,90
Șanse de victorie (model)14%65%

Goluri estimate

0,74 – 1,90 · total 2,64

1X2 model

14% · 21% · 65%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

44% · cotă corectă 2.27

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Meizhou Hak. ↓ / Nantong Zhi. →012345
0 7,1 13,6 12,9 8,2 3,9 1,5
1 5,3 10,0 9,5 6,0 2,9 1,1
2 2,0 3,7 3,5 2,2 1,1 0,4
3 0,5 0,9 0,9 0,6 0,3 0,1
4 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Meizhou Hakka, coloane = goluri Nantong Zhiyun.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Meizhou Hakka. Meizhou Hakka primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Nantong Zhiyun are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.4
2.4
Primite / meci
0.4
20%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun?

Meciul face parte din League 1 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun?

Cotele 1X2 sunt 5.75 / 3.90 / 1.50. Fără marjă, asta înseamnă 16% pentru Meizhou Hakka, 23% egal și 61% pentru Nantong Zhiyun, cu Nantong Zhiyun favorită la cota 1.50.

Câte goluri se așteaptă în Meizhou Hakka – Nantong Zhiyun?

Modelul nostru estimează 2,64 goluri (0,74 pentru Meizhou Hakka, 1,90 pentru Nantong Zhiyun). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din League 1