Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu
Ultimele 5 / 5: Ningbo Professional F.C. marchează 0.2 și primește 0.6. Suzhou Dongwu 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 30% · Oaspete 30%
Goluri / meci
0.2 + 1.8
Peste 2.5
2.02 · forma 0% / 60%
GG
Da 1.82 · Nu 1.88
Analiză Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu
Ningbo Professional F.C. o primește pe Suzhou Dongwu sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în League 1 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ningbo Professional F.C. are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 3 goluri primite (0,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Suzhou Dongwu are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Suzhou Dongwu stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Ningbo Professional F.C. a câștigat 1, Suzhou Dongwu a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.06.2026, s-a terminat Suzhou Dongwu 1–2 Ningbo Professional F.C..
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.05 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 40% pentru Ningbo Professional F.C., 30% pentru egal și 30% pentru Suzhou Dongwu. Favorită e Ningbo Professional F.C.. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.02 și sub 2.5 la 1.69, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.88.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,20) și cele deduse din cote (1,36 – 1,14) și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru Ningbo Professional F.C. și 1,17 pentru Suzhou Dongwu, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Ningbo Professional F.C. câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Suzhou Dongwu câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ningbo Professional F.C. | Suzhou Dongwu |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 0% | 60% |
| % GG | 0% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,03 | 1,17 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 39% |
Goluri estimate
1,03 – 1,17 · total 2,20
1X2 model
32% · 29% · 39%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Ningbo Prof. ↓ / Suzhou Dong. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 13,0 | 7,6 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 11,4 | 13,4 | 7,8 | 3,0 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 5,9 | 6,9 | 4,0 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,0 | 2,4 | 1,4 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ningbo Professional F.C., coloane = goluri Suzhou Dongwu.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Ningbo Professional F.C.. Ningbo Professional F.C. a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,90 goluri, cotele doar 2,50. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Ningbo Professional F.C. e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.58 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.06.26 | Suzhou Dongwu – Ningbo Professional F.C. | 0–2 | 1–2 |
| 16.08.25 | Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu | 0–0 | 0–0 |
| 27.04.25 | Suzhou Dongwu – Ningbo Professional F.C. | 0–0 | 2–0 |
| 31.08.24 | Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu | 1–1 | 1–1 |
| 14.04.24 | Suzhou Dongwu – Ningbo Professional F.C. | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu?
Meciul face parte din League 1 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu?
Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.05 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Ningbo Professional F.C., 30% egal și 30% pentru Suzhou Dongwu, cu Ningbo Professional F.C. favorită la cota 2.27.
Câte goluri se așteaptă în Ningbo Professional F.C. – Suzhou Dongwu?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (1,03 pentru Ningbo Professional F.C., 1,17 pentru Suzhou Dongwu). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 1–1.