Yanbian Longding – Foshan Nanshi
Ultimele 5 / 5: Yanbian Longding marchează 0.6 și primește 1.6. Foshan Nanshi 1.0 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 24% · Oaspete 18%
Goluri / meci
0.6 + 1.0
Peste 2.5
1.70 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.69 · Nu 2.05
Analiză Yanbian Longding – Foshan Nanshi
Yanbian Longding o primește pe Foshan Nanshi sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00 (ora României), în League 1 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Yanbian Longding are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Foshan Nanshi are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Foshan Nanshi stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Yanbian Longding a câștigat 2, Foshan Nanshi a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 27.06.2026, s-a terminat Foshan Nanshi 0–2 Yanbian Longding.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.80 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 58% pentru Yanbian Longding, 24% pentru egal și 18% pentru Foshan Nanshi. Favorită e Yanbian Longding. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.69 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,30) și cele deduse din cote (1,88 – 0,97) și ajunge la 1,54 goluri estimate pentru Yanbian Longding și 1,14 pentru Foshan Nanshi, adică 2,68 în total. Cu aceste valori, Yanbian Longding câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Foshan Nanshi câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Yanbian Longding | Foshan Nanshi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,54 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 28% |
Goluri estimate
1,54 – 1,14 · total 2,68
1X2 model
47% · 25% · 28%
Peste 2.5 model
50% · cotă corectă 2.00
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 50% · Peste 2.5: 50% · total goluri în 90 de minute
| Yanbian Lon. ↓ / Foshan Nans. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,9 | 7,8 | 4,5 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 10,6 | 12,0 | 6,9 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,1 | 9,3 | 5,3 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,2 | 4,8 | 2,7 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,6 | 1,8 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Yanbian Longding, coloane = goluri Foshan Nanshi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Yanbian Longding. Yanbian Longding primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Foshan Nanshi. Foshan Nanshi primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Yanbian Longding e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.06.26 | Foshan Nanshi – Yanbian Longding | 0–2 | 0–2 |
| 18.10.25 | Yanbian Longding – Foshan Nanshi | 1–1 | 4–1 |
| 14.06.25 | Foshan Nanshi – Yanbian Longding | 2–1 | 2–2 |
| 03.11.24 | Yanbian Longding – Foshan Nanshi | 0–0 | 0–1 |
| 30.06.24 | Foshan Nanshi – Yanbian Longding | 0–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Yanbian Longding – Foshan Nanshi?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Yanbian Longding – Foshan Nanshi?
Meciul face parte din League 1 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Yanbian Longding – Foshan Nanshi?
Cotele 1X2 sunt 1.58 / 3.80 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Yanbian Longding, 24% egal și 18% pentru Foshan Nanshi, cu Yanbian Longding favorită la cota 1.58.
Câte goluri se așteaptă în Yanbian Longding – Foshan Nanshi?
Modelul nostru estimează 2,68 goluri (1,54 pentru Yanbian Longding, 1,14 pentru Foshan Nanshi). Peste 2.5 goluri are 50%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.