Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Liga Nacional - Apertura

Malacateco - Coban Imperial

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

GuatemalaLiga Nacional - Apertura · Guatemala Final
Malacateco
EVÎVÎ
Final1-1Pauză 0-1
Coban Imperial
EÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Malacateco 55%Egal 26%Coban Imperial 19%

Malacateco 1-1 Coban Imperial: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Malacateco 1-1 Coban Imperial (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (44%). Scorul exact 1-1 avea 13,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (8-0) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Malacatecoîn meciCoban Imperial
8
Cornere
0
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Malacateco vs Coban Imperial

Malacateco marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,8. Coban Imperial marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. La Malacateco, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Malacateco 4, egal 1, Coban Imperial 3.

~2,3goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Malacatecoultimele 5Coban Imperial
1,40
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Malacateco și ultimele 5 Coban Imperial, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Malacateco2-1-2

E
Malacateco - Coban Imperial26.07.26 · Liga Nacional - Apertura
1-1
V
Malacateco - Comunicaciones27.04.26 · Liga Nacional - Clausura
1-0
Î
Antigua - Malacateco20.04.26 · Liga Nacional - Clausura
2-1
V
Malacateco - Coban Imperial17.04.26 · Liga Nacional - Clausura
2-0
Î
Deportivo Achuapa - Malacateco13.04.26 · Liga Nacional - Clausura
1-0

Coban Imperial2-1-2

E
Malacateco - Coban Imperial26.07.26 · Liga Nacional - Apertura
1-1
Î
Mixco - Coban Imperial03.05.26 · Liga Nacional - Clausura
2-0
V
Coban Imperial - Mixco30.04.26 · Liga Nacional - Clausura
2-0
Î
Xelaju MC - Coban Imperial27.04.26 · Liga Nacional - Clausura
2-1
V
Coban Imperial - Deportivo Achuapa20.04.26 · Liga Nacional - Clausura
3-1

Întâlniri directe Malacateco - Coban Imperial

Malacateco 4Egal 1Coban Imperial 3
E
Malacateco - Coban Imperial26.07.2026 · pauză 0-1
1-1
V
Malacateco - Coban Imperial17.04.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Coban Imperial - Malacateco24.02.2026 · pauză 2-0
2-0
V
Coban Imperial - Malacateco15.11.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Malacateco - Coban Imperial13.09.2025 · pauză 1-0
3-0
Î
Coban Imperial - Malacateco04.05.2025 · pauză 0-1
2-1
Î
Malacateco - Coban Imperial01.05.2025 · pauză 0-1
0-1
V
Malacateco - Coban Imperial07.03.2025 · pauză 1-0
4-1

V/E/Î din perspectiva Malacateco. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Malacateco - Coban Imperial

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Malacateco1.6855% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Coban Imperial4.8019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.13
X2 2.00
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.40
Sub 2.5 1.54
Peste 2.5 2.27

Ambele marchează

GG Da 2.20
GG Nu 1.60

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.10

Analiza de dinainte de meci

Malacateco - Coban Imperial s-a jucat duminică, 26 iulie, în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Malacateco vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Coban Imperial are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-6.

În ultimele 8 întâlniri directe, Malacateco a câștigat de 4 ori, Coban Imperial de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Malacateco - Coban Imperial 1-1, pe 26 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Malacateco, la 1.68, cu egalul la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.27, iar GG la 2.20.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,3 pentru Malacateco și 0,9 pentru Coban Imperial. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 45% la victorie, față de 55%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. La 1.13, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 61%. Cota de 1.54 e sub cea corectă (1.64) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Malacateco - Coban Imperial

Goluri estimate: 1,31 Malacateco și 0,94 Coban Imperial, total 2,25. 1X2 în model: 45% · 28% · 27%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-013,8%1-113,0%0-010,5%0-19,9%2-09,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere8-0
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startMalacateco · 1.68
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Malacateco - Coban Imperial?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 04:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Malacateco - Coban Imperial?

În Liga Nacional - Apertura (Guatemala).

Cine era favorită în Malacateco - Coban Imperial?

Malacateco pleca favorită, la cota 1.68. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Malacateco - Coban Imperial?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din Liga Nacional - Apertura

Toată liga →