Duminică18 octombrie
Live 152 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kansallinen Liiga (F)

KuPS (F) - Ilves Tampere (F)

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

FinlandaKansallinen Liiga (F) · Finlanda Final
KuPS (F)
VÎVÎÎ
Final2-1Pauză 1-1
Ilves Tampere (F)
ÎÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
KuPS (F) 61%Egal 21%Ilves Tampere (F) 18%

KuPS (F) 2-1 Ilves Tampere (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat KuPS (F) 2-1 Ilves Tampere (F) (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui KuPS (F), iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (68%). Scorul exact 2-1 avea 8,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (7-5) și 1 cartonașe galbene (1-0).

KuPS (F)în meciIlves Tampere (F)
7
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici KuPS (F) vs Ilves Tampere (F)

KuPS (F) marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Ilves Tampere (F) marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,0. La Ilves Tampere (F), 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: KuPS (F) 4, egal 1, Ilves Tampere (F) 1.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
KuPS (F)ultimele 5Ilves Tampere (F)
1,20
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
1,8
2,0
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
80%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri KuPS (F) și ultimele 5 Ilves Tampere (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

KuPS (F)2-0-3

V
HJK Helsinki (F) - KuPS (F)17.08.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-1
Î
HPS (F) - KuPS (F)08.08.26 · Kansallinen Liiga (F)
3-2
V
IF Gnistan (F) - KuPS (F)25.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-1
Î
KuPS (F) - Aland United (F)18.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-3
Î
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
2-4

Ilves Tampere (F)2-1-2

Î
Ilves Tampere (F) - IF Gnistan (F)15.08.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-2
Î
Aland United (F) - Ilves Tampere (F)08.08.26 · Kansallinen Liiga (F)
3-0
V
HPS (F) - Ilves Tampere (F)25.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-2
E
Ilves Tampere (F) - IF Gnistan (F)18.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
2-2
V
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
2-4

Întâlniri directe KuPS (F) - Ilves Tampere (F)

KuPS (F) 4Egal 1Ilves Tampere (F) 1
Î
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)12.07.2026 · pauză 0-1
2-4
V
Ilves Tampere (F) - KuPS (F)09.05.2026 · pauză 1-1
2-3
E3-3
V
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)17.08.2024 · pauză 4-0
8-0
V
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)03.08.2024 · pauză 2-0
2-0
V
Ilves Tampere (F) - KuPS (F)25.05.2024 · pauză 1-0
2-3

V/E/Î din perspectiva KuPS (F). 5 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi KuPS (F) - Ilves Tampere (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · KuPS (F)1.4661% fără marjă
X · Egal4.3521% fără marjă
2 · Ilves Tampere (F)5.0018% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.07
X2 2.62
12 1.11

Goluri

Sub 2.5 2.77
Peste 2.5 1.35

Ambele marchează

GG Da 1.57
GG Nu 2.25

Analiza de dinainte de meci

KuPS (F) - Ilves Tampere (F) s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Kansallinen Liiga (F) (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

KuPS (F) vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Ilves Tampere (F) are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, KuPS (F) a câștigat de 4 ori, Ilves Tampere (F) o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 5,3 goluri în medie. Ultima: KuPS (F) - Ilves Tampere (F) 2-4, pe 12 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe KuPS (F), la 1.46, cu egalul la 4.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.35, iar GG la 1.57.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,0 pentru KuPS (F) și 1,5 pentru Ilves Tampere (F). Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 48% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. La 1.07, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 69%. Cota de 1.35 e sub cea corectă (1.45) și nu merită. Ambele marchează (GG) merită privit: 68% în model, iar 1.57 plătește peste cota corectă de 1.47. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități KuPS (F) - Ilves Tampere (F)

Goluri estimate: 1,99 KuPS (F) și 1,54 Ilves Tampere (F), total 3,53. 1X2 în model: 48% · 22% · 30%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-19,0%2-18,9%1-26,9%2-26,9%3-15,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: KuPS (F). KuPS (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Ilves Tampere (F). Ilves Tampere (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 5,3 goluri, iar modelul estimează acum 3,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere7-5
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startKuPS (F) · 1.46
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat KuPS (F) - Ilves Tampere (F)?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat KuPS (F) - Ilves Tampere (F)?

În Kansallinen Liiga (F) (Finlanda).

Unde s-a jucat KuPS (F) - Ilves Tampere (F)?

Pe Kuopio Football Stadium, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în KuPS (F) - Ilves Tampere (F)?

KuPS (F) pleca favorită, la cota 1.46. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în KuPS (F) - Ilves Tampere (F)?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Kansallinen Liiga (F)

Toată liga →