Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Kubikenborgs IF - Taftea IK

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

SuediaDivision 2 · Suedia Final
Kubikenborgs IF
VÎÎVÎ
Final3-1Pauză 3-0
Taftea IK
ÎÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Kubikenborgs IF 44%Egal 25%Taftea IK 31%

Kubikenborgs IF 3-1 Taftea IK: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kubikenborgs IF 3-1 Taftea IK (pauză 3-0). Înainte de start, modelul dădea 40% pentru victoria lui Kubikenborgs IF, iar cotele fără marjă 44%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 63%), iar GG a ieșit (65%). Scorul exact 3-1 avea 4,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 0 cornere (0-0) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Kubikenborgs IFîn meciTaftea IK
0
Cornere
0
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kubikenborgs IF vs Taftea IK

Kubikenborgs IF marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,6. Taftea IK marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Kubikenborgs IF, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,3goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
65%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Kubikenborgs IFultimele 5Taftea IK
1,20
Puncte / meci
1,40
1,8
Goluri marcate / meci
1,8
1,6
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Kubikenborgs IF și ultimele 5 Taftea IK, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kubikenborgs IF2-0-3

V
Lucksta IF - Kubikenborgs IF12.08.26 · Division 2
1-3
Î
Ostersund - Kubikenborgs IF08.08.26 · Division 2
2-0
Î
Kubikenborgs IF - Skelleftea FF01.08.26 · Division 2
1-2
V
Kubikenborgs IF - Fransta IK24.06.26 · Division 2
3-0
Î
Kubikenborgs IF - Gottne IF18.06.26 · Division 2
2-3

Taftea IK2-1-2

Î
Taftea IK - Skelleftea FF12.08.26 · Division 2
0-2
Î
Bodens BK - Taftea IK08.08.26 · Division 2
2-1
V
Taftea IK - Gottne IF01.08.26 · Division 2
3-1
E
Taftea IK - Bodens BK27.06.26 · Division 2
1-1
V
Storfors AIK - Taftea IK18.06.26 · Division 2
0-4

Întâlniri directe Kubikenborgs IF - Taftea IK

Kubikenborgs IF 2Egal 0Taftea IK 0
V5-0
V0-1

V/E/Î din perspectiva Kubikenborgs IF. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kubikenborgs IF - Taftea IK

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kubikenborgs IF2.0544% fără marjă
X · Egal3.5525% fără marjă
2 · Taftea IK2.9531% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.30
X2 1.62
12 1.21

Goluri

Sub 2.5 2.57
Peste 2.5 1.41

Ambele marchează

GG Da 1.40
GG Nu 2.75

Analiza de dinainte de meci

Kubikenborgs IF - Taftea IK s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Division 2 (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Kubikenborgs IF are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 9-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Taftea IK vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6.

În ultimele 2 întâlniri directe, Kubikenborgs IF a câștigat de 2 ori, Taftea IK niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Kubikenborgs IF - Taftea IK 5-0, pe 14 iunie 2025.

Kubikenborgs IF pleacă favorită, la cota 2.05. Egalul e la 3.55, iar Taftea IK la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.41, iar GG la 1.40.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,7 pentru Kubikenborgs IF și 1,6 pentru Taftea IK. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Kubikenborgs IF are 40%, Taftea IK 37%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 63%. Cota de 1.41 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 65% în model, dar la 1.40 plătește sub cota corectă de 1.54. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Kubikenborgs IF - Taftea IK

Goluri estimate: 1,66 Kubikenborgs IF și 1,60 Taftea IK, total 3,26. 1X2 în model: 40% · 23% · 37%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 65% (cotă corectă 1.54). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%2-18,5%1-28,2%2-26,8%1-06,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kubikenborgs IF. Kubikenborgs IF a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză3-0
Cornere0-0
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startKubikenborgs IF · 2.05
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kubikenborgs IF - Taftea IK?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Kubikenborgs IF - Taftea IK?

În Division 2 (Suedia).

Cine era favorită în Kubikenborgs IF - Taftea IK?

Kubikenborgs IF pleca favorită, la cota 2.05. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Kubikenborgs IF - Taftea IK?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din Division 2

Toată liga →