Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh
Ultimele 5 / 5: Korabi Peshkopi marchează 1.0 și primește 1.6. Bylis Ballsh 1.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 30% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.0 + 1.6
Peste 2.5
2.32 · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh
Korabi Peshkopi o primește pe Bylis Ballsh sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Kategoria e Pare (Albania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Korabi Peshkopi are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Bylis Ballsh are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bylis Ballsh stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Korabi Peshkopi a câștigat 0, Bylis Ballsh a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 13.04.2024, s-a terminat Bylis Ballsh 3–2 Korabi Peshkopi.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 36% pentru Korabi Peshkopi, 30% pentru egal și 34% pentru Bylis Ballsh. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.32 și sub 2.5 la 1.51, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 1,60) și cele deduse din cote (1,16 – 1,10) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Korabi Peshkopi și 1,35 pentru Bylis Ballsh, adică 2,33 în total. Cu aceste valori, Korabi Peshkopi câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Bylis Ballsh câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Korabi Peshkopi | Bylis Ballsh |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 1,35 |
| Șanse de victorie (model) | 27% | 45% |
Goluri estimate
0,98 – 1,35 · total 2,33
1X2 model
27% · 28% · 45%
Peste 2.5 model
41% · cotă corectă 2.44
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 59% · Peste 2.5: 41% · total goluri în 90 de minute
| Korabi Pesh. ↓ / Bylis Ballsh → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,7 | 13,1 | 8,9 | 4,0 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 9,5 | 12,9 | 8,7 | 3,9 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 4,7 | 6,3 | 4,3 | 1,9 | 0,6 | 0,2 |
| 3 | 1,5 | 2,1 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Korabi Peshkopi, coloane = goluri Bylis Ballsh.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Korabi Peshkopi. Korabi Peshkopi primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.04.24 | Bylis Ballsh – Korabi Peshkopi | 2–2 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh?
Meciul face parte din Kategoria e Pare (Albania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Korabi Peshkopi, 30% egal și 34% pentru Bylis Ballsh, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Korabi Peshkopi – Bylis Ballsh?
Modelul nostru estimează 2,33 goluri (0,98 pentru Korabi Peshkopi, 1,35 pentru Bylis Ballsh). Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 0–1.