Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

Kolkheti Poti - Telavi

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

GeorgiaErovnuli Liga 2 · Georgia Final
Kolkheti Poti
ÎEEEE
Final1-1Pauză 0-1
Telavi
EÎVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Kolkheti Poti 29%Egal 32%Telavi 39%

Kolkheti Poti 1-1 Telavi: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kolkheti Poti 1-1 Telavi (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru egalul, iar cotele fără marjă 32%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 1,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 76%), iar GG a ieșit (31%). Scorul exact 1-1 avea 12,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (11-1) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Kolkheti Potiîn meciTelavi
11
Cornere
1
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kolkheti Poti vs Telavi

Kolkheti Poti marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Telavi marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,2. La Telavi, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Kolkheti Poti 1, egal 2, Telavi 5.

~1,7goluri estimate
24%peste 2,5 goluri
31%ambele marchează
0-0scorul cel mai probabil
Kolkheti Potiultimele 5Telavi
0,80
Puncte / meci
2,00
0,8
Goluri marcate / meci
0,6
1,0
Goluri primite / meci
0,2
0
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
0%
60%
Ambele marchează
0%
1
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Kolkheti Poti și ultimele 5 Telavi, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kolkheti Poti0-4-1

Î
Odishi - Kolkheti Poti08.08.26 · Erovnuli Liga 2
2-1
E
Kolkheti Poti - Aragvi Dusheti25.07.26 · Cupa
0-0
E
Kolkheti Poti - SFC Shturmi22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
E
Kolkheti Poti - FC Gori17.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-1
E
Samtredia - Kolkheti Poti13.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-2

Telavi3-1-1

E
Telavi - Gareji08.08.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
Î
Dinamo Batumi - Telavi02.08.26 · Cupa
1-0
V
Iberia 1999 2 - Telavi26.07.26 · Cupa
0-1
V
Telavi - Aragvi Dusheti22.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-0
V
Telavi - Odishi17.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-0

Întâlniri directe Kolkheti Poti - Telavi

Kolkheti Poti 1Egal 2Telavi 5
Î
Telavi - Kolkheti Poti10.05.2026 · pauză 1-0
3-1
Î
Kolkheti Poti - Telavi11.03.2026 · pauză 0-1
0-1
Î
Kolkheti Poti - Telavi22.10.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Telavi - Kolkheti Poti09.08.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Kolkheti Poti - Telavi29.04.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
Telavi - Kolkheti Poti05.03.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
Telavi - Kolkheti Poti09.11.2024 · pauză 2-0
3-0
E
Kolkheti Poti - Telavi31.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Kolkheti Poti. 2 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kolkheti Poti - Telavi

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kolkheti Poti3.1029% fără marjă
X · Egal2.8032% fără marjă
2 · Telavi2.2739% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.50
X2 1.25
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.55
Sub 2.5 1.35
Peste 2.5 2.65

Ambele marchează

GG Da 2.25
GG Nu 1.55

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.14
Pauză peste 1.5 4.00

Analiza de dinainte de meci

Kolkheti Poti - Telavi s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Kolkheti Poti n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: patru egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 4-5. Telavi vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Kolkheti Poti a câștigat o dată, Telavi de 5 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,6 goluri în medie. Ultima: Telavi - Kolkheti Poti 3-1, pe 10 mai 2026.

Telavi pleacă favorită, la cota 2.27. Egalul e la 2.80, iar Kolkheti Poti la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 39% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.65, iar GG la 2.25.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,7 pentru Kolkheti Poti și 1,0 pentru Telavi. Scorul cel mai probabil e 0-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.25, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 76%. Cota de 1.35 e corectă, fără plus. Nu marchează ambele (NG) merită privit: 69% în model, iar 1.55 plătește peste cota corectă de 1.45. Scorul cel mai probabil: 0-0.

Probabilități Kolkheti Poti - Telavi

Goluri estimate: 0,71 Kolkheti Poti și 0,96 Telavi, total 1,67. 1X2 în model: 26% · 34% · 40%. Peste 2,5: 24% (cotă corectă 4.17). GG: 31% (cotă corectă 3.23). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

19%0
31%1
26%2
15%3
6%4
3%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 76% · peste 2,5: 24% (verde).

Scoruri probabile

0-018,8%0-118,1%1-013,4%1-112,8%0-28,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,3 goluri, după cote 2,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 34%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere11-1
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startTelavi · 2.27
Goluri estimate~1,7
Scor probabil0-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kolkheti Poti - Telavi?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Kolkheti Poti - Telavi?

În Erovnuli Liga 2 (Georgia).

Cine era favorită în Kolkheti Poti - Telavi?

Telavi pleca favorită, la cota 2.27. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Kolkheti Poti - Telavi?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,7.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2

Toată liga →