Jong Almere City – De Treffers
Ultimele 5 / 5: Jong Almere City marchează 2.2 și primește 2.2. De Treffers 2.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 24% · Oaspete 52%
Goluri / meci
2.2 + 2.6
Peste 2.5
1.43 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.46 · Nu 2.52
Analiză Jong Almere City – De Treffers
Jong Almere City o primește pe De Treffers sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Jong Almere City are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 11 goluri primite (2,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. De Treffers are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, De Treffers stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Jong Almere City a câștigat 1, De Treffers a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Jong Almere City 2–3 De Treffers.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.75 / 3.90 / 1.77. După ce scoatem marja (aproximativ 8,8% pe piața asta), rămân 25% pentru Jong Almere City, 24% pentru egal și 52% pentru De Treffers. Favorită e De Treffers. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.43 și sub 2.5 la 2.52, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.46 și Nu la 2.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 2,40) și cele deduse din cote (1,31 – 1,97) și ajunge la 1,46 goluri estimate pentru Jong Almere City și 2,19 pentru De Treffers, adică 3,65 în total. Cu aceste valori, Jong Almere City câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 21%, iar De Treffers câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,1%.
| Indicator | Jong Almere City | De Treffers |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,46 | 2,19 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 54% |
Goluri estimate
1,46 – 2,19 · total 3,65
1X2 model
25% · 21% · 54%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| Jong Almere. ↓ / De Treffers → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,6 | 5,7 | 6,2 | 4,5 | 2,5 | 1,1 |
| 1 | 3,8 | 8,3 | 9,1 | 6,6 | 3,6 | 1,6 |
| 2 | 2,8 | 6,1 | 6,6 | 4,8 | 2,7 | 1,2 |
| 3 | 1,3 | 3,0 | 3,2 | 2,4 | 1,3 | 0,6 |
| 4 | 0,5 | 1,1 | 1,2 | 0,9 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jong Almere City, coloane = goluri De Treffers.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Jong Almere City. Jong Almere City primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 3,29. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie De Treffers are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.03.26 | Jong Almere City – De Treffers | 1–1 | 2–3 |
| 11.10.25 | De Treffers – Jong Almere City | 1–1 | 1–1 |
| 09.02.25 | De Treffers – Jong Almere City | 0–1 | 0–3 |
| 14.09.24 | Jong Almere City – De Treffers | 1–1 | 3–3 |
| 04.05.24 | Jong Almere City – De Treffers | 1–3 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Jong Almere City – De Treffers?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Jong Almere City – De Treffers?
Meciul face parte din Tweede Divisie (Olanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Jong Almere City – De Treffers?
Cotele 1X2 sunt 3.75 / 3.90 / 1.77. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Jong Almere City, 24% egal și 52% pentru De Treffers, cu De Treffers favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Jong Almere City – De Treffers?
Modelul nostru estimează 3,65 goluri (1,46 pentru Jong Almere City, 2,19 pentru De Treffers). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–2.