Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

EstoniaEstonia · Meistriliiga (F)

Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)

Harju JK Laagri (F)
ÎVÎÎE
12:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Viimsi JK (F)
EÎÎÎÎ
15.45 X4.85 21.38
1X2.57 X21.08 121.11

Ultimele 5 / 5: Harju JK Laagri (F) marchează 1.6 și primește 3.0. Viimsi JK (F) 1.0 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 16% · Egal 19% · Oaspete 65%

Goluri / meci

1.6 + 1.0

Peste 2.5

1.30 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)

Harju JK Laagri (F) o primește pe Viimsi JK (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Meistriliiga (F) (Estonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Harju JK Laagri (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 15 goluri primite (1,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Viimsi JK (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Harju JK Laagri (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Harju JK Laagri (F) a câștigat 1, Viimsi JK (F) a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 20.08.2026, s-a terminat Viimsi JK (F) 0–2 Harju JK Laagri (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.45 / 4.85 / 1.38. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 16% pentru Harju JK Laagri (F), 19% pentru egal și 65% pentru Viimsi JK (F). Favorită e Viimsi JK (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.30 și sub 2.5 la 3.00, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 2,00) și cele deduse din cote (1,17 – 2,44) și ajunge la 1,68 goluri estimate pentru Harju JK Laagri (F) și 2,22 pentru Viimsi JK (F), adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Harju JK Laagri (F) câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Viimsi JK (F) câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorHarju JK Laagri (F)Viimsi JK (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-30-1-4
Puncte / meci0,800,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)5 (1,0)
Goluri primite (medie)15 (3,0)14 (2,8)
% Peste 2.580%80%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,682,22
Șanse de victorie (model)30%50%

Goluri estimate

1,68 – 2,22 · total 3,90

1X2 model

30% · 20% · 50%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Harju JK La. ↓ / Viimsi JK (. →012345
0 2,0 4,5 5,0 3,7 2,0 0,9
1 3,4 7,5 8,4 6,2 3,4 1,5
2 2,9 6,3 7,0 5,2 2,9 1,3
3 1,6 3,6 3,9 2,9 1,6 0,7
4 0,7 1,5 1,7 1,2 0,7 0,3
5 0,2 0,5 0,6 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Harju JK Laagri (F), coloane = goluri Viimsi JK (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Harju JK Laagri (F). Harju JK Laagri (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Viimsi JK (F). Viimsi JK (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,20 goluri, cotele doar 3,60. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Viimsi JK (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Viimsi JK (F) are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.50 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.0
3.0
Primite / meci
2.8
20%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
80%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)?

Meciul face parte din Meistriliiga (F) (Estonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)?

Cotele 1X2 sunt 5.45 / 4.85 / 1.38. Fără marjă, asta înseamnă 16% pentru Harju JK Laagri (F), 19% egal și 65% pentru Viimsi JK (F), cu Viimsi JK (F) favorită la cota 1.38.

Câte goluri se așteaptă în Harju JK Laagri (F) – Viimsi JK (F)?

Modelul nostru estimează 3,90 goluri (1,68 pentru Harju JK Laagri (F), 2,22 pentru Viimsi JK (F)). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Meistriliiga (F)
16.10
19:00
Paide (F) – Flora Tallinn (F) 3.101.87
17.10
12:30
FC Elva (F) – Saku Sporting (F) 20.001.02
26.09
12:30
Paide (F) – FC Elva (F) 9–1