Sâmbătă17 octombrie
Live 108 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · DFB Nachwuchsliga U19

Hamburger U19 – St. Pauli U19

Hamburger U19
ÎÎVVV
12:00 Duminică, 18 octombrie
St. Pauli U19
ÎVÎEV
11.78 X4.15 23.25
1X1.26 X21.83 121.14

Ultimele 5 / 5: Hamburger U19 marchează 3.8 și primește 2.8. St. Pauli U19 1.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 22% · Oaspete 28%

Goluri / meci

3.8 + 1.4

Peste 2.5

1.21 · forma 100% / 60%

GG

Da 1.28 · Nu 3.30

Analiză Hamburger U19 – St. Pauli U19

Hamburger U19 o primește pe St. Pauli U19 duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hamburger U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 14 goluri primite (3,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. St. Pauli U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hamburger U19 a câștigat 4, St. Pauli U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat St. Pauli U19 3–1 Hamburger U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.78 / 4.15 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 51% pentru Hamburger U19, 22% pentru egal și 28% pentru St. Pauli U19. Favorită e Hamburger U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.21 și sub 2.5 la 3.50, adică 74% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.28 și Nu la 3.30.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,80 – 2,10) și cele deduse din cote (2,23 – 1,64) și ajunge la 2,52 goluri estimate pentru Hamburger U19 și 1,87 pentru St. Pauli U19, adică 4,39 în total. Cu aceste valori, Hamburger U19 câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 19%, iar St. Pauli U19 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 78%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,4%.

Statistici-cheie
IndicatorHamburger U19St. Pauli U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-1-2
Puncte / meci1,801,40
Goluri marcate (medie)19 (3,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)14 (2,8)9 (1,8)
% Peste 2.5100%60%
% GG80%80%
Victorii H2H (5 meciuri)41
Goluri estimate (model)2,521,87
Șanse de victorie (model)52%29%

Goluri estimate

2,52 – 1,87 · total 4,39

1X2 model

52% · 19% · 29%

Peste 2.5 model

82% · cotă corectă 1.22

GG model

78% · cotă corectă 1.28

Distribuția golurilor
1%0
5%1
12%2
18%3
19%4
45%5+

Sub 2.5: 18% · Peste 2.5: 82% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hamburger U. ↓ / St. Pauli U. →012345
0 1,2 2,3 2,2 1,4 0,6 0,2
1 3,1 5,8 5,5 3,4 1,6 0,6
2 3,9 7,4 6,9 4,3 2,0 0,8
3 3,3 6,2 5,8 3,6 1,7 0,6
4 2,1 3,9 3,6 2,3 1,1 0,4
5 1,1 2,0 1,8 1,1 0,5 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hamburger U19, coloane = goluri St. Pauli U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hamburger U19. Hamburger U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: St. Pauli U19. St. Pauli U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,90 goluri, cotele doar 3,88. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,0 goluri, față de 4,39 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Hamburger U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.78 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 82% în model (cotă corectă 1.22), iar cota 1.21 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 78% în model (cotă corectă 1.28), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.8
Goluri / meci
1.4
2.8
Primite / meci
1.8
60%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
60%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hamburger U19 – St. Pauli U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hamburger U19 – St. Pauli U19?

Meciul face parte din DFB Nachwuchsliga U19 (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hamburger U19 – St. Pauli U19?

Cotele 1X2 sunt 1.78 / 4.15 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Hamburger U19, 22% egal și 28% pentru St. Pauli U19, cu Hamburger U19 favorită la cota 1.78.

Câte goluri se așteaptă în Hamburger U19 – St. Pauli U19?

Modelul nostru estimează 4,39 goluri (2,52 pentru Hamburger U19, 1,87 pentru St. Pauli U19). Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 78%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din DFB Nachwuchsliga U19
17.10
12:00
Freiburg U19 – Augsburg U19 1.703.70
17.10
14:00
Ulm U19 – Hoffenheim U19 9.901.17