Sâmbătă17 octombrie
Live 255 Pune pont

Germania Am.Germania Am. · Regionalliga - Nord

Hamburger II – VfB Oldenburg

Hamburger II
VÎVÎÎ
15:00 Duminică, 18 octombrie
VfB Oldenburg
VÎÎVV
15.10 X4.70 21.45
1X2.45 X21.12 121.14

Ultimele 5 / 5: Hamburger II marchează 1.4 și primește 2.2. VfB Oldenburg 3.0 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 18% · Egal 19% · Oaspete 63%

Goluri / meci

1.4 + 3.0

Peste 2.5

— · forma 100% / 100%

GG

—

Analiză Hamburger II – VfB Oldenburg

Hamburger II o primește pe VfB Oldenburg duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hamburger II are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. VfB Oldenburg are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 9 goluri primite (3,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, VfB Oldenburg stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hamburger II a câștigat 1, VfB Oldenburg a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.12.2025, s-a terminat VfB Oldenburg 0–0 Hamburger II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.10 / 4.70 / 1.45. După ce scoatem marja (aproximativ 9,8% pe piața asta), rămân 18% pentru Hamburger II, 19% pentru egal și 63% pentru VfB Oldenburg. Favorită e VfB Oldenburg.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Hamburger II și 2,60 pentru VfB Oldenburg, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Hamburger II câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 18%, iar VfB Oldenburg câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,1%.

Statistici-cheie
IndicatorHamburger IIVfB Oldenburg
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-0-2
Puncte / meci1,201,80
Goluri marcate (medie)7 (1,4)15 (3,0)
Goluri primite (medie)11 (2,2)9 (1,8)
% Peste 2.5100%100%
% GG20%60%
Victorii H2H (5 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,602,60
Șanse de victorie (model)23%59%

Goluri estimate

1,60 – 2,60 · total 4,20

1X2 model

23% · 18% · 59%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

74% · cotă corectă 1.35

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hamburger II ↓ / VfB Oldenbu. →012345
0 1,5 3,9 5,1 4,4 2,9 1,5
1 2,4 6,2 8,1 7,0 4,6 2,4
2 1,9 5,0 6,5 5,6 3,7 1,9
3 1,0 2,7 3,5 3,0 1,9 1,0
4 0,4 1,1 1,4 1,2 0,8 0,4
5 0,1 0,3 0,4 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hamburger II, coloane = goluri VfB Oldenburg.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Hamburger II. Hamburger II primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: VfB Oldenburg. VfB Oldenburg primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,2 goluri, față de 4,20 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie VfB Oldenburg are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
3.0
2.2
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
60%
100%
Peste 2.5
100%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hamburger II – VfB Oldenburg?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hamburger II – VfB Oldenburg?

Meciul face parte din Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hamburger II – VfB Oldenburg?

Cotele 1X2 sunt 5.10 / 4.70 / 1.45. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru Hamburger II, 19% egal și 63% pentru VfB Oldenburg, cu VfB Oldenburg favorită la cota 1.45.

Câte goluri se așteaptă în Hamburger II – VfB Oldenburg?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,60 pentru Hamburger II, 2,60 pentru VfB Oldenburg). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Regionalliga - Nord
17.10
16:00
SSV Jeddeloh – Werder Bremen II 2.372.55
17.10
19:00
Kickers Emden – Phonix Lubeck 4.001.67
17.10
15:00
VfB Lubeck – St. Pauli II 4–1
12.10
20:00
SSV Jeddeloh – VfB Lubeck 1–2