Germania Am. · Regionalliga - Nord
VfB Lubeck – St. Pauli II
Ultimele 5 / 5: VfB Lubeck marchează 1.4 și primește 1.0. St. Pauli II 2.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 25% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză VfB Lubeck – St. Pauli II
VfB Lubeck o primește pe St. Pauli II sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
VfB Lubeck are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. St. Pauli II are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, VfB Lubeck stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, VfB Lubeck a câștigat 2, St. Pauli II a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 29.11.2025, s-a terminat St. Pauli II 1–1 VfB Lubeck.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.65 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 44% pentru VfB Lubeck, 25% pentru egal și 31% pentru St. Pauli II. Favorită e VfB Lubeck.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru VfB Lubeck și 1,60 pentru St. Pauli II, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, VfB Lubeck câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 24%, iar St. Pauli II câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | VfB Lubeck | St. Pauli II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-3-0 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 42% |
Goluri estimate
1,40 – 1,60 · total 3,00
1X2 model
34% · 24% · 42%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| VfB Lubeck ↓ / St. Pauli II → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 8,0 | 6,4 | 3,4 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 7,0 | 11,2 | 8,9 | 4,8 | 1,9 | 0,6 |
| 2 | 4,9 | 7,8 | 6,2 | 3,3 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,3 | 3,6 | 2,9 | 1,6 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri VfB Lubeck, coloane = goluri St. Pauli II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: VfB Lubeck 34%, egal 24%, St. Pauli II 42%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.11.25 | St. Pauli II – VfB Lubeck | 0–1 | 1–1 |
| 28.10.25 | VfB Lubeck – St. Pauli II | 1–1 | 1–1 |
| 14.12.24 | VfB Lubeck – St. Pauli II | 0–0 | 2–0 |
| 29.10.24 | St. Pauli II – VfB Lubeck | 0–1 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe VfB Lubeck – St. Pauli II?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă VfB Lubeck – St. Pauli II?
Meciul face parte din Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre VfB Lubeck – St. Pauli II?
Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.65 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru VfB Lubeck, 25% egal și 31% pentru St. Pauli II, cu VfB Lubeck favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în VfB Lubeck – St. Pauli II?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,40 pentru VfB Lubeck, 1,60 pentru St. Pauli II). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.