Germania Am. · Regionalliga - Nord
Atlas Delmenhorst – Bremer SV
Ultimele 5 / 5: Atlas Delmenhorst marchează 0.8 și primește 1.8. Bremer SV 0.6 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 22% · Oaspete 24%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Atlas Delmenhorst – Bremer SV
Atlas Delmenhorst o primește pe Bremer SV vineri, 16 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Atlas Delmenhorst are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Bremer SV are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 12 goluri primite (0,6 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.68 / 4.15 / 3.85. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 54% pentru Atlas Delmenhorst, 22% pentru egal și 24% pentru Bremer SV. Favorită e Atlas Delmenhorst.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Atlas Delmenhorst și 1,20 pentru Bremer SV, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Atlas Delmenhorst câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Bremer SV câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Atlas Delmenhorst | Bremer SV |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 20% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,20 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 28% |
Goluri estimate
1,60 – 1,20 · total 2,80
1X2 model
47% · 25% · 28%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Atlas Delme. ↓ / Bremer SV → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 7,3 | 4,4 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 9,7 | 11,7 | 7,0 | 2,8 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,8 | 9,3 | 5,6 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 4,2 | 5,0 | 3,0 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,7 | 2,0 | 1,2 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Atlas Delmenhorst, coloane = goluri Bremer SV.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Atlas Delmenhorst. Atlas Delmenhorst primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Bremer SV. Bremer SV primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Atlas Delmenhorst e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Atlas Delmenhorst – Bremer SV?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Atlas Delmenhorst – Bremer SV?
Meciul face parte din Regionalliga - Nord (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Atlas Delmenhorst – Bremer SV?
Cotele 1X2 sunt 1.68 / 4.15 / 3.85. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Atlas Delmenhorst, 22% egal și 24% pentru Bremer SV, cu Atlas Delmenhorst favorită la cota 1.68.
Câte goluri se așteaptă în Atlas Delmenhorst – Bremer SV?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,60 pentru Atlas Delmenhorst, 1,20 pentru Bremer SV). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.