Hacken (F) – Hammarby IF (F)
Ultimele 5 / 5: Hacken (F) marchează 3.6 și primește 0.8. Hammarby IF (F) 2.2 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 27% · Oaspete 28%
Goluri / meci
3.6 + 2.2
Peste 2.5
1.75 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Hacken (F) – Hammarby IF (F)
Hacken (F) o primește pe Hammarby IF (F) duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hacken (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 4 goluri primite (3,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Hammarby IF (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 2 goluri primite (2,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hammarby IF (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Hacken (F) a câștigat 6, Hammarby IF (F) a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 13.06.2026, s-a terminat Hammarby IF (F) 0–1 Hacken (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.40 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 46% pentru Hacken (F), 27% pentru egal și 28% pentru Hammarby IF (F). Favorită e Hacken (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.97, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,50) și cele deduse din cote (1,60 – 1,20) și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Hacken (F) și 1,35 pentru Hammarby IF (F), adică 3,15 în total. Cu aceste valori, Hacken (F) câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Hammarby IF (F) câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | Hacken (F) | Hammarby IF (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,80 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 18 (3,6) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 0% | 20% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 6 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 1,35 |
| Șanse de victorie (model) | 48% | 29% |
Goluri estimate
1,80 – 1,35 · total 3,15
1X2 model
48% · 23% · 29%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Hacken (F) ↓ / Hammarby IF. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,3 | 5,8 | 3,9 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 7,7 | 10,4 | 7,0 | 3,2 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 9,4 | 6,3 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 4,2 | 5,6 | 3,8 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,9 | 2,5 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,7 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hacken (F), coloane = goluri Hammarby IF (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,80. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,9 goluri, față de 3,15 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.75 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.06.26 | Hammarby IF (F) – Hacken (F) | 0–1 | 0–1 |
| 16.05.26 | Hammarby IF (F) – Hacken (F) | 0–0 | 0–0 |
| 01.05.26 | Hacken (F) – Hammarby IF (F) | 2–1 | 3–2 |
| 25.04.26 | Hammarby IF (F) – Hacken (F) | 0–1 | 0–1 |
| 11.10.25 | Hacken (F) – Hammarby IF (F) | 2–0 | 2–0 |
| 05.05.25 | Hammarby IF (F) – Hacken (F) | 0–0 | 1–0 |
| 21.08.24 | Hammarby IF (F) – Hacken (F) | 0–0 | 1–2 |
| 25.05.24 | Hacken (F) – Hammarby IF (F) | 0–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hacken (F) – Hammarby IF (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hacken (F) – Hammarby IF (F)?
Meciul face parte din Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hacken (F) – Hammarby IF (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.40 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Hacken (F), 27% egal și 28% pentru Hammarby IF (F), cu Hacken (F) favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în Hacken (F) – Hammarby IF (F)?
Modelul nostru estimează 3,15 goluri (1,80 pentru Hacken (F), 1,35 pentru Hammarby IF (F)). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.