Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)
Ultimele 5 / 5: Djurgarden IF (F) marchează 2.0 și primește 1.6. Pitea IF (F) 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 28% · Oaspete 32%
Goluri / meci
2.0 + 1.8
Peste 2.5
1.63 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)
Djurgarden IF (F) o primește pe Pitea IF (F) duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Djurgarden IF (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pitea IF (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Djurgarden IF (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Djurgarden IF (F) a câștigat 1, Pitea IF (F) a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 22.05.2026, s-a terminat Pitea IF (F) 0–1 Djurgarden IF (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.25 / 2.80. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 40% pentru Djurgarden IF (F), 28% pentru egal și 32% pentru Pitea IF (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.63 și sub 2.5 la 2.12, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,70) și cele deduse din cote (1,56 – 1,39) și ajunge la 1,53 goluri estimate pentru Djurgarden IF (F) și 1,54 pentru Pitea IF (F), adică 3,07 în total. Cu aceste valori, Djurgarden IF (F) câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Pitea IF (F) câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%.
| Indicator | Djurgarden IF (F) | Pitea IF (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,53 | 1,54 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,53 – 1,54 · total 3,07
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Djurgarden . ↓ / Pitea IF (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,6 | 7,1 | 5,5 | 2,8 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 7,1 | 10,9 | 8,4 | 4,3 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,4 | 6,4 | 3,3 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,8 | 4,3 | 3,3 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Djurgarden IF (F), coloane = goluri Pitea IF (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Djurgarden IF (F). Djurgarden IF (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, față de 3,07 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Djurgarden IF (F) 38%, egal 24%, Pitea IF (F) 38%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.63 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.05.26 | Pitea IF (F) – Djurgarden IF (F) | 0–0 | 0–1 |
| 05.10.25 | Pitea IF (F) – Djurgarden IF (F) | 0–0 | 0–0 |
| 12.04.25 | Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F) | 1–1 | 3–3 |
| 06.10.24 | Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F) | 0–0 | 0–0 |
| 23.06.24 | Pitea IF (F) – Djurgarden IF (F) | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)?
Meciul face parte din Damallsvenskan (F) (Suedia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.25 / 2.80. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Djurgarden IF (F), 28% egal și 32% pentru Pitea IF (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Djurgarden IF (F) – Pitea IF (F)?
Modelul nostru estimează 3,07 goluri (1,53 pentru Djurgarden IF (F), 1,54 pentru Pitea IF (F)). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.