Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Gimpo - Yongin FC

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Gimpo
EEVVÎ
Final1-1Pauză 0-0
Yongin FC
EÎÎEV
Șanse înainte de meci, după cote
Gimpo 49%Egal 28%Yongin FC 22%

Gimpo 1-1 Yongin FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gimpo 1-1 Yongin FC (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 58%), iar GG a ieșit (46%). Scorul exact 1-1 avea 12,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (8-5) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Gimpoîn meciYongin FC
8
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gimpo vs Yongin FC

Gimpo marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Yongin FC marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,4. La Yongin FC, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,4goluri estimate
42%peste 2,5 goluri
46%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Gimpoultimele 5Yongin FC
1,60
Puncte / meci
1,00
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
1,2
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
20%
80%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Gimpo și ultimele 5 Yongin FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gimpo2-2-1

E
Gimpo - Yongin FC26.07.26 · K League 2
1-1
E
Gimpo - Daegu18.07.26 · K League 2
1-1
V
Namyangju FC - Gimpo15.07.26 · Cupa
1-2
V
Namyangju Citizen - Gimpo15.07.26 · Cupa
1-2
Î
Busan IPark - Gimpo12.07.26 · K League 2
2-0

Yongin FC1-2-2

E
Gimpo - Yongin FC26.07.26 · K League 2
1-1
Î
Yongin FC - Hwaseong19.07.26 · K League 2
0-3
Î
Yongin FC - Dangjin Citizen15.07.26 · Cupa
0-2
E
Yongin FC - Cheongju11.07.26 · K League 2
1-1
V
Paju Citizen - Yongin FC04.07.26 · K League 2
0-1

Întâlniri directe Gimpo - Yongin FC

Gimpo 0Egal 1Yongin FC 0
E
Gimpo - Yongin FC26.07.2026 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Gimpo. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gimpo - Yongin FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gimpo1.8849% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Yongin FC4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.21
X2 1.80
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.32
Sub 2.5 1.71
Peste 2.5 2.02

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.87

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Gimpo - Yongin FC s-a jucat duminică, 26 iulie, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Gimpo vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Yongin FC are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 3-7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Gimpo - Yongin FC 1-1, pe 26 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Gimpo, la 1.88, cu egalul la 3.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.02, iar GG la 1.87.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,4 pentru Gimpo și 0,9 pentru Yongin FC. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 75% în model, dar la 1.21 plătește sub cota corectă de 1.33. Sub 2.5 goluri: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.71 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Gimpo - Yongin FC

Goluri estimate: 1,42 Gimpo și 0,93 Yongin FC, total 2,35. 1X2 în model: 48% · 27% · 25%. Peste 2,5: 42% (cotă corectă 2.38). GG: 46% (cotă corectă 2.17). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 58% · peste 2,5: 42% (verde).

Scoruri probabile

1-013,5%1-112,6%2-09,6%0-09,5%0-18,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere8-5
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startGimpo · 1.88
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gimpo - Yongin FC?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Gimpo - Yongin FC?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Gimpo - Yongin FC?

Pe Gimpo Sports Complex, duminică, 26 iulie, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Gimpo - Yongin FC?

Gimpo pleca favorită, la cota 1.88. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Gimpo - Yongin FC?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →