Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Gimpo - Cheongju

Statistici și rezultat final · vineri, 7 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Gimpo
EVEEV
Final3-0Pauză 2-0
Cheongju
EÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Gimpo 52%Egal 26%Cheongju 21%

Gimpo 3-0 Cheongju: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gimpo 3-0 Cheongju (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 43% pentru victoria lui Gimpo, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG n-a ieșit (NG avea 49%). Scorul exact 3-0 avea 3,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (4-4) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Gimpoîn meciCheongju
4
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gimpo vs Cheongju

Gimpo marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. Cheongju marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Gimpo, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Gimpo 3, egal 3, Cheongju 1.

~2,5goluri estimate
46%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Gimpoultimele 5Cheongju
1,80
Puncte / meci
1,60
1,2
Goluri marcate / meci
1,8
0,8
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Gimpo și ultimele 5 Cheongju, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gimpo2-3-0

E
Gimpo - Gyeongnam02.08.26 · K League 2
1-1
V
Incheon United - Gimpo29.07.26 · Cupa
0-1
E
Gimpo - Yongin FC26.07.26 · K League 2
1-1
E
Gimpo - Daegu18.07.26 · K League 2
1-1
V
Namyangju FC - Gimpo15.07.26 · Cupa
1-2

Cheongju2-2-1

E
Cheongju - Suwon Bluewings01.08.26 · K League 2
2-2
Î
Cheongju - Anyang29.07.26 · Cupa
1-3
E
Gimhae - Cheongju24.07.26 · K League 2
1-1
V
Cheongju - Cheonan City19.07.26 · K League 2
1-0
V
Cheongju - Gyeongju KHNP15.07.26 · Cupa
4-0

Întâlniri directe Gimpo - Cheongju

Gimpo 3Egal 3Cheongju 1
E
Cheongju - Gimpo09.05.2026 · pauză 1-0
1-1
V
Cheongju - Gimpo07.10.2025 · pauză 0-2
0-2
V
Cheongju - Gimpo26.07.2025 · pauză 0-0
0-3
Î
Gimpo - Cheongju08.03.2025 · pauză 1-2
2-3
V
Cheongju - Gimpo19.10.2024 · pauză 0-0
0-1
E
Gimpo - Cheongju26.06.2024 · pauză 1-1
1-1
E
Cheongju - Gimpo10.04.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Gimpo. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gimpo - Cheongju

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gimpo1.7652% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Cheongju4.3521% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.17
X2 1.97
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.32
Sub 2.5 1.73
Peste 2.5 2.00

Ambele marchează

GG Da 1.92
GG Nu 1.80

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.85

Analiza de dinainte de meci

Gimpo - Cheongju s-a jucat vineri, 7 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Gimpo n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 6-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Cheongju vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6.

În ultimele 7 întâlniri directe, Gimpo a câștigat de 3 ori, Cheongju o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Cheongju - Gimpo 1-1, pe 9 mai 2026.

Gimpo pleacă favorită, la cota 1.76. Egalul e la 3.50, iar Cheongju la 4.35. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.00, iar GG la 1.92.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Gimpo și 1,1 pentru Cheongju. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 43% la victorie, față de 52%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 70% în model, dar la 1.17 plătește sub cota corectă de 1.43. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Cota 1.32 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Gimpo - Cheongju

Goluri estimate: 1,40 Gimpo și 1,11 Cheongju, total 2,51. 1X2 în model: 43% · 27% · 30%. Peste 2,5: 46% (cotă corectă 2.17). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 54% · peste 2,5: 46% (verde).

Scoruri probabile

1-112,6%1-011,4%0-19,0%2-18,8%0-08,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză2-0
Cornere4-4
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startGimpo · 1.76
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gimpo - Cheongju?

S-a jucat vineri, 7 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Gimpo - Cheongju?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Cine era favorită în Gimpo - Cheongju?

Gimpo pleca favorită, la cota 1.76. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Gimpo - Cheongju?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →