Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

Gareji - Kolkheti Poti

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

GeorgiaErovnuli Liga 2 · Georgia Final
Gareji
ÎEÎVÎ
Final3-2Pauză 1-1
Kolkheti Poti
EÎEEE
Șanse înainte de meci, după cote
Gareji 30%Egal 29%Kolkheti Poti 42%

Gareji 3-2 Kolkheti Poti: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gareji 3-2 Kolkheti Poti (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui Gareji, iar cotele fără marjă 30%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 35%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 3-2 avea 1,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (2-7) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Garejiîn meciKolkheti Poti
2
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gareji vs Kolkheti Poti

Gareji marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. Kolkheti Poti marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,8. La Kolkheti Poti, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, Kolkheti Poti nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Garejiultimele 5Kolkheti Poti
0,80
Puncte / meci
0,80
0,8
Goluri marcate / meci
0,6
1,6
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
20%
40%
Ambele marchează
60%
4
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Gareji și ultimele 5 Kolkheti Poti, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gareji1-1-3

Î
Gareji - Aragvi Dusheti15.08.26 · Erovnuli Liga 2
0-2
E
Telavi - Gareji08.08.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
Î
Gareji - FC Gagra02.08.26 · Cupa
1-4
V
FC Basa - Gareji25.07.26 · Cupa
0-2
Î
Gareji - Odishi22.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-2

Kolkheti Poti0-4-1

E
Kolkheti Poti - Telavi15.08.26 · Erovnuli Liga 2
1-1
Î
Odishi - Kolkheti Poti08.08.26 · Erovnuli Liga 2
2-1
E
Kolkheti Poti - Aragvi Dusheti25.07.26 · Cupa
0-0
E
Kolkheti Poti - SFC Shturmi22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
E
Kolkheti Poti - FC Gori17.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-1

Întâlniri directe Gareji - Kolkheti Poti

Gareji 4Egal 4Kolkheti Poti 0
E
Kolkheti Poti - Gareji16.05.2026 · pauză 1-1
1-1
V
Gareji - Kolkheti Poti15.03.2026 · pauză 1-0
2-1
V
Kolkheti Poti - Gareji02.11.2025 · pauză 1-0
1-3
E
Gareji - Kolkheti Poti24.08.2025 · pauză 1-0
2-2
E
Gareji - Kolkheti Poti20.07.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Gareji - Kolkheti Poti08.05.2025 · pauză 2-0
4-1
V
Kolkheti Poti - Gareji16.03.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Gareji - Kolkheti Poti18.09.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Gareji. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gareji - Kolkheti Poti

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gareji3.0530% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Kolkheti Poti2.1542% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.39
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.38
Sub 2.5 1.56
Peste 2.5 2.22

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.74

Analiza de dinainte de meci

Gareji - Kolkheti Poti s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Gareji are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-8. Kolkheti Poti n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: patru egaluri și o înfrângere. A marcat 3 goluri și a primit 4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Gareji a câștigat de 4 ori, Kolkheti Poti niciodată, iar patru meciuri s-au terminat egal. Ultima: Kolkheti Poti - Gareji 1-1, pe 16 mai 2026.

Kolkheti Poti pleacă favorită, la cota 2.15. Egalul e la 3.15, iar Gareji la 3.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.22, iar GG la 1.97.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 0,9 pentru Gareji și 1,2 pentru Kolkheti Poti. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 72%. Cota de 1.39 e corectă, fără plus. Sub 2.5 goluri are 65% în model, iar 1.56 e aproape de cota corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.74 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Gareji - Kolkheti Poti

Goluri estimate: 0,92 Gareji și 1,20 Kolkheti Poti, total 2,12. 1X2 în model: 28% · 29% · 43%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-114,4%1-113,3%0-012,0%1-011,0%0-28,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Gareji. Gareji a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Kolkheti Poti e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 29%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză1-1
Cornere2-7
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startKolkheti Poti · 2.15
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gareji - Kolkheti Poti?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Gareji - Kolkheti Poti?

În Erovnuli Liga 2 (Georgia).

Cine era favorită în Gareji - Kolkheti Poti?

Kolkheti Poti pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Gareji - Kolkheti Poti?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2

Toată liga →