Galicia BA (F) – Vitoria (F)
Ultimele 5 / 5: Galicia BA (F) marchează 5.0 și primește 0.6. Vitoria (F) 13.4 / 0.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 7% · Egal 12% · Oaspete 81%
Goluri / meci
5.0 + 13.4
Peste 2.5
1.33 · forma 80% / 100%
GG
Da 2.17 · Nu 1.61
Analiză Galicia BA (F) – Vitoria (F)
Galicia BA (F) – Vitoria (F) se joacă acum, în Baiano, Women (Brazilia), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Galicia BA (F) are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 25 de goluri marcate și 3 goluri primite (5,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Vitoria (F) are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 67 de goluri marcate și 0 goluri primite (13,4 marcate și 0,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 05.09.2026, Vitoria (F) 3–0 Galicia BA (F). Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 13.00 / 7.50 / 1.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 7% pentru Galicia BA (F), 12% pentru egal și 81% pentru Vitoria (F). Favorită e Vitoria (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 2.82, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.61.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 4,00) și cele deduse din cote (0,69 – 2,81) și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Galicia BA (F) și 3,40 pentru Vitoria (F), adică 5,00 în total. Cu aceste valori, Galicia BA (F) câștigă în 14% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Vitoria (F) câștigă în 72%. Peste 2.5 goluri are 88%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–3, cu 7,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Galicia BA (F) | Vitoria (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 2,60 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 25 (5,0) | 67 (13,4) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 0 (0,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 0% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 3,40 |
| Șanse de victorie (model) | 14% | 72% |
Goluri estimate
1,60 – 3,40 · total 5,00
1X2 model
14% · 14% · 72%
Peste 2.5 model
88% · cotă corectă 1.14
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 12% · Peste 2.5: 88% · total goluri în 90 de minute
| Galicia BA . ↓ / Vitoria (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,7 | 2,3 | 3,9 | 4,4 | 3,8 | 2,6 |
| 1 | 1,1 | 3,7 | 6,2 | 7,1 | 6,0 | 4,1 |
| 2 | 0,9 | 2,9 | 5,0 | 5,6 | 4,8 | 3,3 |
| 3 | 0,5 | 1,6 | 2,7 | 3,0 | 2,6 | 1,7 |
| 4 | 0,2 | 0,6 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 0,7 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Galicia BA (F), coloane = goluri Vitoria (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 6,50 goluri, cotele doar 3,50. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Vitoria (F) are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 88% în model (cotă corectă 1.14), iar cota 1.33 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–3 (7,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.09.26 | Vitoria (F) – Galicia BA (F) | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Galicia BA (F) – Vitoria (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Galicia BA (F) – Vitoria (F)?
Meciul face parte din Baiano, Women (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Galicia BA (F) – Vitoria (F)?
Cotele 1X2 sunt 13.00 / 7.50 / 1.10. Fără marjă, asta înseamnă 7% pentru Galicia BA (F), 12% egal și 81% pentru Vitoria (F), cu Vitoria (F) favorită la cota 1.10.
Câte goluri se așteaptă în Galicia BA (F) – Vitoria (F)?
Modelul nostru estimează 5,00 goluri (1,60 pentru Galicia BA (F), 3,40 pentru Vitoria (F)). Peste 2.5 goluri are 88%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–3.