Brazilia · Carioca U20 - Serie A
Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20
Ultimele 5 / 5: Fluminense U20 marchează 3.0 și primește 0.6. Portuguesa RJ U20 0.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 83% · Egal 11% · Oaspete 6%
Goluri / meci
3.0 + 0.8
Peste 2.5
1.37 · forma 80% / 80%
GG
Da 2.57 · Nu 1.45
Analiză Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20
Fluminense U20 o primește pe Portuguesa RJ U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Carioca U20 - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Fluminense U20 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 3 goluri primite (3,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Portuguesa RJ U20 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Fluminense U20 stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Fluminense U20 a câștigat 3, Portuguesa RJ U20 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Portuguesa RJ U20 0–4 Fluminense U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.08 / 8.10 / 16.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 83% pentru Fluminense U20, 11% pentru egal și 6% pentru Portuguesa RJ U20. Favorită e Fluminense U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.57 și Nu la 1.45.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 0,70) și cele deduse din cote (2,82 – 0,60) și ajunge la 2,66 goluri estimate pentru Fluminense U20 și 0,65 pentru Portuguesa RJ U20, adică 3,31 în total. Cu aceste valori, Fluminense U20 câștigă în 80% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Portuguesa RJ U20 câștigă în 7%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 12,9%.
| Indicator | Fluminense U20 | Portuguesa RJ U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 2,60 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 15 (3,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,66 | 0,65 |
| Șanse de victorie (model) | 80% | 7% |
Goluri estimate
2,66 – 0,65 · total 3,31
1X2 model
80% · 13% · 7%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Fluminense . ↓ / Portuguesa . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 2,4 | 0,8 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 9,7 | 6,3 | 2,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 12,9 | 8,4 | 2,7 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 11,5 | 7,4 | 2,4 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 7,6 | 5,0 | 1,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 4,1 | 2,6 | 0,9 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Fluminense U20, coloane = goluri Portuguesa RJ U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Portuguesa RJ U20. Portuguesa RJ U20 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Fluminense U20 are 80% în model (cotă corectă 1.25), dar cota 1.08 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (12,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Portuguesa RJ U20 – Fluminense U20 | — | 0–4 |
| 21.09.25 | Portuguesa RJ U20 – Fluminense U20 | — | 1–1 |
| 29.03.25 | Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20 | 0–0 | 2–0 |
| 13.07.24 | Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20 | 1–1 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20?
Meciul face parte din Carioca U20 - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20?
Cotele 1X2 sunt 1.08 / 8.10 / 16.00. Fără marjă, asta înseamnă 83% pentru Fluminense U20, 11% egal și 6% pentru Portuguesa RJ U20, cu Fluminense U20 favorită la cota 1.08.
Câte goluri se așteaptă în Fluminense U20 – Portuguesa RJ U20?
Modelul nostru estimează 3,31 goluri (2,66 pentru Fluminense U20, 0,65 pentru Portuguesa RJ U20). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 2–0.