Sâmbătă17 octombrie
Live 105 Pune pont

BraziliaBrazilia · Carioca U20 - Serie A

Flamengo RJ U20 – Marica U20

Flamengo RJ U20
VÎEVÎ
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Marica U20
ÎÎVÎÎ
11.10 X7.20 215.00
1X— X24.60 121.04

Ultimele 5 / 5: Flamengo RJ U20 marchează 2.0 și primește 2.0. Marica U20 0.8 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 82% · Egal 12% · Oaspete 6%

Goluri / meci

2.0 + 0.8

Peste 2.5

1.28 · forma 100% / 60%

GG

Da 2.05 · Nu 1.70

Analiză Flamengo RJ U20 – Marica U20

Flamengo RJ U20 o primește pe Marica U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Carioca U20 - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Flamengo RJ U20 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Marica U20 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Flamengo RJ U20 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Flamengo RJ U20 a câștigat 4, Marica U20 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 12.03.2026, s-a terminat Flamengo RJ U20 2–0 Marica U20.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.10 / 7.20 / 15.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 82% pentru Flamengo RJ U20, 12% pentru egal și 6% pentru Marica U20. Favorită e Flamengo RJ U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.28 și sub 2.5 la 3.05, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.05 și Nu la 1.70.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,40) și cele deduse din cote (2,92 – 0,72) și ajunge la 2,51 goluri estimate pentru Flamengo RJ U20 și 1,06 pentru Marica U20, adică 3,57 în total. Cu aceste valori, Flamengo RJ U20 câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Marica U20 câștigă în 14%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFlamengo RJ U20Marica U20
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-0-4
Puncte / meci1,400,60
Goluri marcate (medie)10 (2,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)10 (2,0)11 (2,2)
% Peste 2.5100%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (4 meciuri)40
Goluri estimate (model)2,511,06
Șanse de victorie (model)69%14%

Goluri estimate

2,51 – 1,06 · total 3,57

1X2 model

69% · 17% · 14%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Flamengo RJ. ↓ / Marica U20 →012345
0 2,8 3,0 1,6 0,6 0,1 0,0
1 7,1 7,5 4,0 1,4 0,4 0,1
2 8,9 9,4 5,0 1,8 0,5 0,1
3 7,4 7,9 4,2 1,5 0,4 0,1
4 4,7 4,9 2,6 0,9 0,2 0,1
5 2,3 2,5 1,3 0,5 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Flamengo RJ U20, coloane = goluri Marica U20.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Flamengo RJ U20. Flamengo RJ U20 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Marica U20. Marica U20 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Flamengo RJ U20 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
0.8
2.0
Primite / meci
2.2
40%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Flamengo RJ U20 – Marica U20?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Flamengo RJ U20 – Marica U20?

Meciul face parte din Carioca U20 - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Flamengo RJ U20 – Marica U20?

Cotele 1X2 sunt 1.10 / 7.20 / 15.00. Fără marjă, asta înseamnă 82% pentru Flamengo RJ U20, 12% egal și 6% pentru Marica U20, cu Flamengo RJ U20 favorită la cota 1.10.

Câte goluri se așteaptă în Flamengo RJ U20 – Marica U20?

Modelul nostru estimează 3,57 goluri (2,51 pentru Flamengo RJ U20, 1,06 pentru Marica U20). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Carioca U20 - Serie A
17.10
21:00
Bangu RJ U20 – Madureira U20 2.202.95