Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

FC Gori - Sioni Bolnisi

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

GeorgiaErovnuli Liga 2 · Georgia Final
FC Gori
ÎVVVE
Final4-1Pauză 1-0
Sioni Bolnisi
ÎVÎVE
Șanse înainte de meci, după cote
FC Gori 29%Egal 29%Sioni Bolnisi 42%

FC Gori 4-1 Sioni Bolnisi: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Gori 4-1 Sioni Bolnisi (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui FC Gori, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 4-1 avea 1,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (5-4) și 2 cartonașe galbene (2-0).

FC Goriîn meciSioni Bolnisi
5
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Gori vs Sioni Bolnisi

FC Gori marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. Sioni Bolnisi marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. La FC Gori, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: FC Gori 1, egal 2, Sioni Bolnisi 0.

~2,5goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Goriultimele 5Sioni Bolnisi
2,00
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
1,2
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri FC Gori și ultimele 5 Sioni Bolnisi, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Gori3-1-1

Î
FC Gori - Dila Gori02.08.26 · Cupa
0-2
V
FC Gori - Sioni Bolnisi25.07.26 · Cupa
1-0
V
Mertskhali O. - FC Gori26.06.26 · Cupa
1-3
V
Merani Martvili - FC Gori22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-2
E
Kolkheti Poti - FC Gori17.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-1

Sioni Bolnisi2-1-2

Î
FC Gori - Sioni Bolnisi25.07.26 · Cupa
1-0
V
Sioni Bolnisi - Samtredia22.06.26 · Erovnuli Liga 2
3-2
Î
Aragvi Dusheti - Sioni Bolnisi17.06.26 · Erovnuli Liga 2
3-2
V
Sioni Bolnisi - Merani Martvili13.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-0
E
Kolkheti Poti - Sioni Bolnisi30.05.26 · Erovnuli Liga 2
0-0

Întâlniri directe FC Gori - Sioni Bolnisi

FC Gori 1Egal 2Sioni Bolnisi 0
V
FC Gori - Sioni Bolnisi25.07.2026 · pauză 1-0
1-0
E
Sioni Bolnisi - FC Gori06.05.2026 · pauză 1-0
1-1
E
FC Gori - Sioni Bolnisi07.03.2026 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva FC Gori. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Gori - Sioni Bolnisi

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Gori3.1029% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Sioni Bolnisi2.1542% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.59
X2 1.28
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.85
Peste 2.5 1.85

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.00

Analiza de dinainte de meci

FC Gori - Sioni Bolnisi s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, FC Gori are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 7-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Sioni Bolnisi vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 6.

În ultimele 3 întâlniri directe, FC Gori a câștigat o dată, Sioni Bolnisi niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,0 goluri în medie. Ultima: FC Gori - Sioni Bolnisi 1-0, pe 25 iulie 2026.

Sioni Bolnisi pleacă favorită, la cota 2.15. Egalul e la 3.15, iar FC Gori la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.85, iar GG la 1.72.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,3 pentru FC Gori și 1,3 pentru Sioni Bolnisi. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 36% la victorie, față de 29%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Gori are 36%, Sioni Bolnisi 37%. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.25, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Gori - Sioni Bolnisi

Goluri estimate: 1,25 FC Gori și 1,29 Sioni Bolnisi, total 2,54. 1X2 în model: 36% · 27% · 37%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-110,2%1-09,9%1-28,2%0-07,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, iar modelul estimează acum 2,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză1-0
Cornere5-4
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startSioni Bolnisi · 2.15
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

În Erovnuli Liga 2 (Georgia).

Unde s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

Pe Stadionul Tengiz Burjanadze, în Gori, sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în FC Gori - Sioni Bolnisi?

Sioni Bolnisi pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în FC Gori - Sioni Bolnisi?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2

Toată liga →