Duminică18 octombrie
Live 59 Pune pont

EstoniaEstonia · Meistriliiga (F)

FC Elva (F) - Saku Sporting (F)

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

EstoniaMeistriliiga (F) · Estonia Final
FC Elva (F)
ÎÎÎVÎ
Final2-8Pauză 2-6
Saku Sporting (F)
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
FC Elva (F) 11%Egal 12%Saku Sporting (F) 77%

FC Elva (F) 2-8 Saku Sporting (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Elva (F) 2-8 Saku Sporting (F) (pauză 2-6). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui Saku Sporting (F), iar cotele fără marjă 77%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 10 goluri, față de 5,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 92%), iar GG a ieșit (88%). Scorul exact 2-8 avea sub 0,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (2-7) și 2 cartonașe galbene (1-1).

FC Elva (F)în meciSaku Sporting (F)
2
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Elva (F) vs Saku Sporting (F)

FC Elva (F) marchează 1,8 goluri pe meci și primește 4,6. Saku Sporting (F) marchează 2,0 goluri pe meci și primește 3,0. La FC Elva (F), 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, FC Elva (F) nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~5,7goluri estimate
92%peste 2,5 goluri
88%ambele marchează
2-3scorul cel mai probabil
FC Elva (F)ultimele 5Saku Sporting (F)
0,60
Puncte / meci
1,20
1,8
Goluri marcate / meci
2,0
4,6
Goluri primite / meci
3,0
1
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri FC Elva (F) și ultimele 5 Saku Sporting (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Elva (F)1-0-4

Î
Viimsi JK (F) - FC Elva (F)26.07.26 · Meistriliiga (F)
5-3
Î
Harju JK Laagri (F) - FC Elva (F)18.07.26 · Meistriliiga (F)
6-2
Î
FC Elva (F) - Paide (F)20.06.26 · Meistriliiga (F)
0-3
V
FC Elva (F) - Viimsi JK (F)30.05.26 · Meistriliiga (F)
3-2
Î
Flora Tallinn (F) - FC Elva (F)16.05.26 · Meistriliiga (F)
7-1

Saku Sporting (F)2-0-3

V
Saku Sporting (F) - Paide (F)26.07.26 · Meistriliiga (F)
4-2
V
Saku Sporting (F) - Harju JK Laagri (F)23.07.26 · Meistriliiga (F)
2-1
Î
Viimsi JK (F) - Saku Sporting (F)18.07.26 · Meistriliiga (F)
4-1
Î
Saku Sporting (F) - Flora Tallinn (F)30.05.26 · Meistriliiga (F)
1-5
Î
Paide (F) - Saku Sporting (F)16.05.26 · Meistriliiga (F)
3-2

Întâlniri directe FC Elva (F) - Saku Sporting (F)

FC Elva (F) 0Egal 1Saku Sporting (F) 4
Î0-10

V/E/Î din perspectiva FC Elva (F). 5 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Elva (F) - Saku Sporting (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Elva (F)8.4011% fără marjă
X · Egal7.2012% fără marjă
2 · Saku Sporting (F)1.1677% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, ambele marchează

Șansă dublă

1X 3.05
X2 1.06
12 1.06

Ambele marchează

GG Da 1.35
GG Nu 2.95

Analiza de dinainte de meci

FC Elva (F) - Saku Sporting (F) s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Meistriliiga (F) (Estonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

FC Elva (F) vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 23. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Saku Sporting (F) are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 10-15. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, FC Elva (F) a câștigat niciodată, Saku Sporting (F) de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 6,2 goluri în medie. Ultima: Saku Sporting (F) - FC Elva (F) 2-2, pe 21 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Saku Sporting (F), la 1.16, cu egalul la 7.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 77% șanse de victorie.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,4 pentru FC Elva (F) și 3,3 pentru Saku Sporting (F). Scorul cel mai probabil e 2-3. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 28% la victorie, față de 11%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Saku Sporting (F), modelul calculează 56%. Cota de 1.16 e sub cea corectă (1.79) și nu merită. Peste 2.5 goluri: 92% în model, adică o cotă corectă de 1.09. Ambele marchează (GG): 88% în model, cota corectă ar fi 1.14. Casele dau 1.35, mai mult. Scorul cel mai probabil: 2-3.

Probabilități FC Elva (F) - Saku Sporting (F)

Goluri estimate: 2,40 FC Elva (F) și 3,30 Saku Sporting (F), total 5,70. 1X2 în model: 28% · 16% · 56%. Peste 2,5: 92% (cotă corectă 1.09). GG: 88% (cotă corectă 1.14). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

0%0
2%1
6%2
10%3
15%4
67%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 8% · peste 2,5: 92% (verde).

Scoruri probabile

2-35,8%2-25,2%1-34,8%2-44,8%3-34,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: FC Elva (F). FC Elva (F) a primit 23 de goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Saku Sporting (F). Saku Sporting (F) a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-8
Pauză2-6
Cornere2-7
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startSaku Sporting (F) · 1.16
Goluri estimate~5,7
Scor probabil2-3

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Elva (F) - Saku Sporting (F)?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 2-8.

În ce competiție s-a jucat FC Elva (F) - Saku Sporting (F)?

În Meistriliiga (F) (Estonia).

Unde s-a jucat FC Elva (F) - Saku Sporting (F)?

Pe Elva linnastaadion, sâmbătă, 1 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în FC Elva (F) - Saku Sporting (F)?

Saku Sporting (F) pleca favorită, la cota 1.16. Meciul s-a terminat 2-8.

Câte goluri s-au marcat în FC Elva (F) - Saku Sporting (F)?

10 goluri, scor final 2-8. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 5,7.

Alte meciuri din Meistriliiga (F)

Toată liga →