Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

EstoniaEstonia · Esiliiga A

Elva - Flora Tallinn U21

Statistici și rezultat final · luni, 24 august

EstoniaEsiliiga A · Estonia Final
Elva
VÎVVE
Final0-0Pauză 0-0
Flora Tallinn U21
VÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Elva 40%Egal 25%Flora Tallinn U21 36%

Elva 0-0 Flora Tallinn U21: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elva 0-0 Flora Tallinn U21 (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 41%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 0-0 avea 4,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (8-1) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Elvaîn meciFlora Tallinn U21
8
Cornere
1
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elva vs Flora Tallinn U21

Elva marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,8. Flora Tallinn U21 marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Flora Tallinn U21, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Elva 2, egal 1, Flora Tallinn U21 5.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Elvaultimele 5Flora Tallinn U21
2,00
Puncte / meci
1,80
1,6
Goluri marcate / meci
2,2
0,8
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
40%
2
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Elva și ultimele 5 Flora Tallinn U21, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elva3-1-1

V
Elva - Maardu Starbunker20.08.26 · Esiliiga A
1-0
Î
Tallinna Kalev - Elva15.08.26 · Esiliiga A
1-0
V
Elva - Raasiku FC J.12.08.26 · Cupa
3-0
V
Elva - Tartu JK Welco08.08.26 · Esiliiga A
2-1
E
Tallinna Levadia II - Elva01.08.26 · Esiliiga A
2-2

Flora Tallinn U213-0-2

V
Flora Tallinn U21 - Viimsi21.08.26 · Esiliiga A
2-1
Î
Tartu JK Welco - Flora Tallinn U2115.08.26 · Esiliiga A
2-1
V
Flora Tallinn U21 - Nomme Kalju U2110.08.26 · Esiliiga A
3-0
Î
FC Tallinn - Flora Tallinn U2101.08.26 · Esiliiga A
1-0
V
Nomme Kalju U21 - Flora Tallinn U2125.07.26 · Esiliiga A
0-5

Întâlniri directe Elva - Flora Tallinn U21

Elva 2Egal 1Flora Tallinn U21 5
Î
Elva - Flora Tallinn U2122.06.2026 · pauză 0-1
0-3
Î
Flora Tallinn U21 - Elva23.04.2026 · pauză 1-2
3-2
V
Elva - Flora Tallinn U2102.11.2025 · pauză 0-0
2-0
Î
Flora Tallinn U21 - Elva12.07.2025 · pauză 1-0
2-0
V
Flora Tallinn U21 - Elva29.05.2025 · pauză 0-1
0-1
E
Elva - Flora Tallinn U2103.05.2025 · pauză 0-1
2-2
Î
Flora Tallinn U21 - Elva22.09.2024 · pauză 0-0
2-0
Î
Elva - Flora Tallinn U2127.07.2024 · pauză 1-1
1-3

V/E/Î din perspectiva Elva. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Elva - Flora Tallinn U21

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elva2.3240% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Flora Tallinn U212.5736% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.39
X2 1.58
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 2.82
Peste 2.5 1.33

Ambele marchează

GG Da 1.33
GG Nu 3.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.78
Pauză peste 1.5 1.92

Cornere

Sub 9.5 2.37
Peste 9.5 1.52

Analiza de dinainte de meci

Elva - Flora Tallinn U21 s-a jucat luni, 24 august, în Esiliiga A (Estonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Elva vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Flora Tallinn U21 are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Elva a câștigat de 2 ori, Flora Tallinn U21 de 5 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Elva - Flora Tallinn U21 0-3, pe 22 iunie 2026.

La case, diferența e mică: Elva are cota 2.32, Flora Tallinn U21 2.57. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.33, iar GG la 1.33.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,5 pentru Elva și 1,6 pentru Flora Tallinn U21. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Elva are 36%, Flora Tallinn U21 40%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 59%. Cota de 1.33 e sub cea corectă (1.69) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 62% în model, dar la 1.33 plătește sub cota corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Elva - Flora Tallinn U21

Goluri estimate: 1,50 Elva și 1,60 Flora Tallinn U21, total 3,10. 1X2 în model: 36% · 24% · 40%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%1-28,6%2-18,1%0-17,2%1-06,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,7 goluri, după cote 3,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere8-1
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startElva · 2.32
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elva - Flora Tallinn U21?

S-a jucat luni, 24 august, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Elva - Flora Tallinn U21?

În Esiliiga A (Estonia).

Unde s-a jucat Elva - Flora Tallinn U21?

Pe Elva linnastaadion, luni, 24 august, ora 18:30 (ora României).

Cine era favorită în Elva - Flora Tallinn U21?

Niciuna clar: cotele erau 2.32 la gazde și 2.57 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Elva - Flora Tallinn U21?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Esiliiga A

Toată liga →