CSM Vaslui – CSM Adjud
Ultimele 5 / 5: CSM Vaslui marchează 2.8 și primește 1.2. CSM Adjud 2.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 23% · Oaspete 19%
Goluri / meci
2.8 + 2.8
Peste 2.5
1.50 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.61 · Nu 2.07
Analiză CSM Vaslui – CSM Adjud
CSM Vaslui o primește pe CSM Adjud sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CSM Vaslui are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. CSM Adjud are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 5 goluri primite (2,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, CSM Vaslui stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, CSM Vaslui a câștigat 0, CSM Adjud a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat CSM Adjud 1–0 CSM Vaslui.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.85 / 4.55. După ce scoatem marja (aproximativ 14,2% pe piața asta), rămân 58% pentru CSM Vaslui, 23% pentru egal și 19% pentru CSM Adjud. Favorită e CSM Vaslui. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.22, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 2,00) și cele deduse din cote (2,01 – 1,08) și ajunge la 1,95 goluri estimate pentru CSM Vaslui și 1,54 pentru CSM Adjud, adică 3,49 în total. Cu aceste valori, CSM Vaslui câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 22%, iar CSM Adjud câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CSM Vaslui | CSM Adjud |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 3,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,95 | 1,54 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 31% |
Goluri estimate
1,95 – 1,54 · total 3,49
1X2 model
47% · 22% · 31%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| CSM Vaslui ↓ / CSM Adjud → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,1 | 4,7 | 3,6 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,9 | 9,2 | 7,1 | 3,6 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,8 | 8,9 | 6,9 | 3,5 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 3,8 | 5,8 | 4,5 | 2,3 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 1,8 | 2,8 | 2,2 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CSM Vaslui, coloane = goluri CSM Adjud.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 14,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,0 goluri, față de 3,49 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.09 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.61 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.05.26 | CSM Adjud – CSM Vaslui | — | 1–0 |
| 14.03.26 | CSM Adjud – CSM Vaslui | — | 1–1 |
| 18.10.25 | CSM Vaslui – CSM Adjud | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CSM Vaslui – CSM Adjud?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CSM Vaslui – CSM Adjud?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CSM Vaslui – CSM Adjud?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 3.85 / 4.55. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru CSM Vaslui, 23% egal și 19% pentru CSM Adjud, cu CSM Vaslui favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în CSM Vaslui – CSM Adjud?
Modelul nostru estimează 3,49 goluri (1,95 pentru CSM Vaslui, 1,54 pentru CSM Adjud). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.