CS Tunari – CS Blejoi
Ultimele 5 / 5: CS Tunari marchează 1.8 și primește 2.0. CS Blejoi 2.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 21% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.8 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
Da 1.56 · Nu 2.20
Analiză CS Tunari – CS Blejoi
CS Tunari o primește pe CS Blejoi sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CS Tunari are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CS Blejoi are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 4 goluri primite (2,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, CS Tunari a câștigat 5, CS Blejoi a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.05.2025, s-a terminat CS Tunari 2–1 CS Blejoi.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.52 / 4.10 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 14,0% pe piața asta), rămân 58% pentru CS Tunari, 21% pentru egal și 21% pentru CS Blejoi. Favorită e CS Tunari. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.20.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru CS Tunari și 2,10 pentru CS Blejoi, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, CS Tunari câștigă în 23% din cazuri, egalul iese în 21%, iar CS Blejoi câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 35 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CS Tunari | CS Blejoi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 5 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 23% | 56% |
Goluri estimate
1,30 – 2,10 · total 3,40
1X2 model
23% · 21% · 56%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| CS Tunari ↓ / CS Blejoi → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 7,0 | 7,4 | 5,2 | 2,7 | 1,1 |
| 1 | 4,3 | 9,1 | 9,6 | 6,7 | 3,5 | 1,5 |
| 2 | 2,8 | 5,9 | 6,2 | 4,4 | 2,3 | 1,0 |
| 3 | 1,2 | 2,6 | 2,7 | 1,9 | 1,0 | 0,4 |
| 4 | 0,4 | 0,8 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CS Tunari, coloane = goluri CS Blejoi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CS Tunari. CS Tunari primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 14,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CS Blejoi are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 4.20 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,6%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.25 | CS Tunari – CS Blejoi | — | 2–1 |
| 18.04.25 | CS Blejoi – CS Tunari | 0–0 | 0–1 |
| 29.03.25 | CS Tunari – CS Blejoi | 2–0 | 5–0 |
| 01.03.25 | CS Tunari – CS Blejoi | — | 4–1 |
| 11.10.24 | CS Blejoi – CS Tunari | 0–3 | 0–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CS Tunari – CS Blejoi?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CS Tunari – CS Blejoi?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CS Tunari – CS Blejoi?
Cotele 1X2 sunt 1.52 / 4.10 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru CS Tunari, 21% egal și 21% pentru CS Blejoi, cu CS Tunari favorită la cota 1.52.
Câte goluri se așteaptă în CS Tunari – CS Blejoi?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,30 pentru CS Tunari, 2,10 pentru CS Blejoi). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–2.