Cong An Ha Noi – Ha Noi
Ultimele 5 / 5: Cong An Ha Noi marchează 1.2 și primește 1.0. Ha Noi 1.0 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 22% · Oaspete 23%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.54 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.60 · Nu 2.20
Analiză Cong An Ha Noi – Ha Noi
Cong An Ha Noi o primește pe Ha Noi duminică, 18 octombrie, ora 15:15 (ora României), în V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cong An Ha Noi are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Ha Noi are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Cong An Ha Noi stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Cong An Ha Noi a câștigat 1, Ha Noi a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat Ha Noi 2–1 Cong An Ha Noi.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.69 / 4.10 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Cong An Ha Noi, 22% pentru egal și 23% pentru Ha Noi. Favorită e Cong An Ha Noi. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,00) și cele deduse din cote (1,90 – 1,18) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Cong An Ha Noi și 1,09 pentru Ha Noi, adică 2,79 în total. Cu aceste valori, Cong An Ha Noi câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Ha Noi câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%.
| Indicator | Cong An Ha Noi | Ha Noi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,09 |
| Șanse de victorie (model) | 52% | 24% |
Goluri estimate
1,70 – 1,09 · total 2,79
1X2 model
52% · 24% · 24%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Cong An Ha . ↓ / Ha Noi → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 6,7 | 3,6 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 10,4 | 11,4 | 6,2 | 2,3 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,9 | 9,7 | 5,3 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,0 | 5,5 | 3,0 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,1 | 2,3 | 1,3 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,7 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cong An Ha Noi, coloane = goluri Ha Noi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ha Noi. Ha Noi primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,50 goluri, cotele doar 3,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Cong An Ha Noi are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.69 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.03.26 | Ha Noi – Cong An Ha Noi | 1–0 | 2–1 |
| 28.08.25 | Cong An Ha Noi – Ha Noi | 1–0 | 4–2 |
| 26.05.25 | Cong An Ha Noi – Ha Noi | 0–1 | 0–2 |
| 19.10.24 | Ha Noi – Cong An Ha Noi | 0–1 | 1–1 |
| 16.06.24 | Ha Noi – Cong An Ha Noi | 1–1 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cong An Ha Noi – Ha Noi?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cong An Ha Noi – Ha Noi?
Meciul face parte din V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cong An Ha Noi – Ha Noi?
Cotele 1X2 sunt 1.69 / 4.10 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Cong An Ha Noi, 22% egal și 23% pentru Ha Noi, cu Cong An Ha Noi favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Cong An Ha Noi – Ha Noi?
Modelul nostru estimează 2,79 goluri (1,70 pentru Cong An Ha Noi, 1,09 pentru Ha Noi). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.