Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai
Ultimele 5 / 5: Bac Ninh marchează 1.0 și primește 1.0. Truong Tuoi Dong Nai 0.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 31% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.0 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
—
Analiză Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai
Bac Ninh o primește pe Truong Tuoi Dong Nai duminică, 18 octombrie, ora 14:00 (ora României), în V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bac Ninh are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Truong Tuoi Dong Nai are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bac Ninh stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Bac Ninh a câștigat 1, Truong Tuoi Dong Nai a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.05.2026, s-a terminat Bac Ninh 2–1 Truong Tuoi Dong Nai.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 37% pentru Bac Ninh, 31% pentru egal și 32% pentru Truong Tuoi Dong Nai. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Bac Ninh și 0,90 pentru Truong Tuoi Dong Nai, adică 2,40 în total. Cu aceste valori, Bac Ninh câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Truong Tuoi Dong Nai câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Bac Ninh | Truong Tuoi Dong Nai |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 23% |
Goluri estimate
1,50 – 0,90 · total 2,40
1X2 model
51% · 26% · 23%
Peste 2.5 model
43% · cotă corectă 2.33
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute
| Bac Ninh ↓ / Truong Tuoi. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,1 | 8,2 | 3,7 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 13,6 | 12,2 | 5,5 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,2 | 9,2 | 4,1 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 5,1 | 4,6 | 2,1 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 1,9 | 1,7 | 0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bac Ninh, coloane = goluri Truong Tuoi Dong Nai.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Truong Tuoi Dong Nai. Truong Tuoi Dong Nai primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bac Ninh are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.47 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75). Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.05.26 | Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai | 0–0 | 2–1 |
| 26.10.25 | Truong Tuoi Dong Nai – Bac Ninh | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai?
Meciul face parte din V-League 1 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai?
Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.00 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Bac Ninh, 31% egal și 32% pentru Truong Tuoi Dong Nai, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Bac Ninh – Truong Tuoi Dong Nai?
Modelul nostru estimează 2,40 goluri (1,50 pentru Bac Ninh, 0,90 pentru Truong Tuoi Dong Nai). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–0.