Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

PeruPeru · Liga 1

Comerciantes Unidos - Alianza Lima

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

PeruLiga 1 · Peru Final
Comerciantes Unidos
EEÎÎE
Final2-2Pauză 1-1
Alianza Lima
VÎÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Comerciantes Unidos 27%Egal 31%Alianza Lima 42%

Comerciantes Unidos 2-2 Alianza Lima: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Comerciantes Unidos 2-2 Alianza Lima (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 30% pentru egalul, iar cotele fără marjă 31%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 35%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 2-2 avea 3,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 3 cornere (1-2) și 6 cartonașe galbene (2-4).

Comerciantes Unidosîn meciAlianza Lima
1
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Comerciantes Unidos vs Alianza Lima

Comerciantes Unidos marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,0. Alianza Lima marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. La Comerciantes Unidos, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, Comerciantes Unidos nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Comerciantes Unidosultimele 5Alianza Lima
0,60
Puncte / meci
0,80
0,4
Goluri marcate / meci
0,8
1,0
Goluri primite / meci
1,6
0
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
5

Ultimele 5 meciuri Comerciantes Unidos și ultimele 5 Alianza Lima, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Comerciantes Unidos0-3-2

E
UCV Moquegua - Comerciantes Unidos18.07.26 · Liga 1
2-2
E
Comerciantes Unidos - Juan Pablo II27.06.26 · Cupa Ligii
0-0
Î
Club Ada Jaen - Comerciantes Unidos11.06.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Sport Boys - Comerciantes Unidos31.05.26 · Liga 1
1-0

Alianza Lima1-1-3

V
Alianza Lima - Huancayo20.07.26 · Liga 1
2-1
Î
Alianza Lima - Deportivo Cali12.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
Î
Alianza Lima - Alianza Atletico28.06.26 · Cupa Ligii
1-2
Î
Carlos Mannucci - Alianza Lima21.06.26 · Cupa Ligii
3-1
E
Universidad Cesar Vallejo - Alianza Lima14.06.26 · Cupa Ligii
0-0

Întâlniri directe Comerciantes Unidos - Alianza Lima

Comerciantes Unidos 0Egal 0Alianza Lima 5
Î
Alianza Lima - Comerciantes Unidos09.02.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Alianza Lima - Comerciantes Unidos22.09.2025 · pauză 1-0
4-0
Î
Comerciantes Unidos - Alianza Lima19.06.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Comerciantes Unidos - Alianza Lima03.08.2024 · pauză 1-1
1-3
Î
Alianza Lima - Comerciantes Unidos25.02.2024 · pauză 3-1
5-1

V/E/Î din perspectiva Comerciantes Unidos. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Comerciantes Unidos - Alianza Lima

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Comerciantes Unidos3.4527% fără marjă
X · Egal2.9531% fără marjă
2 · Alianza Lima2.2042% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.69
X2 1.23
12 1.32

Goluri

Peste 1.5 1.44
Sub 2.5 1.52
Peste 2.5 2.35

Ambele marchează

GG Da 2.05
GG Nu 1.68

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.35

Cornere

Sub 9.5 1.59
Peste 9.5 2.22

Analiza de dinainte de meci

Comerciantes Unidos - Alianza Lima s-a jucat duminică, 26 iulie, în Liga 1 (Peru). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Comerciantes Unidos n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. A marcat 2 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Alianza Lima are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-8.

În ultimele 5 întâlniri directe, Comerciantes Unidos a câștigat niciodată, Alianza Lima de 5 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,6 goluri în medie. Ultima: Alianza Lima - Comerciantes Unidos 2-1, pe 9 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Alianza Lima, la 2.20, cu egalul la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.35, iar GG la 2.05.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Comerciantes Unidos și 1,1 pentru Alianza Lima. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.23 e sub cea corectă (1.47) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 65% în model, iar 1.52 e aproape de cota corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.68 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Comerciantes Unidos - Alianza Lima

Goluri estimate: 0,99 Comerciantes Unidos și 1,09 Alianza Lima, total 2,08. 1X2 în model: 32% · 30% · 38%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-113,6%1-113,5%0-012,5%1-012,4%0-27,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Comerciantes Unidos. Comerciantes Unidos a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Alianza Lima. Alianza Lima a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Alianza Lima e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,6 goluri, iar modelul estimează acum 2,1.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-1
Cornere1-2
Cartonașe galbene2-4
Favorită la startAlianza Lima · 2.20
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Comerciantes Unidos - Alianza Lima?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 23:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Comerciantes Unidos - Alianza Lima?

În Liga 1 (Peru).

Unde s-a jucat Comerciantes Unidos - Alianza Lima?

Pe Estadio Juan Maldonado Gamarra, în Cutervo, duminică, 26 iulie, ora 23:30 (ora României).

Cine era favorită în Comerciantes Unidos - Alianza Lima?

Alianza Lima pleca favorită, la cota 2.20. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Comerciantes Unidos - Alianza Lima?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Liga 1

Toată liga →