Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Liga Nacional - Apertura

Coban Imperial - Guastatoya

Statistici și rezultat final · duminică, 6 septembrie

GuatemalaLiga Nacional - Apertura · Guatemala Final
Coban Imperial
ÎÎÎVÎ
Final0-1Pauză 0-0
Guastatoya
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Coban Imperial 46%Egal 36%Guastatoya 18%

Coban Imperial 0-1 Guastatoya: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Coban Imperial 0-1 Guastatoya (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Guastatoya, iar cotele fără marjă 18%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG n-a ieșit (NG avea 51%). Scorul exact 0-1 avea 10,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (9-0) și 6 cartonașe galbene (2-4).

Coban Imperialîn meciGuastatoya
9
Cornere
0
2
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Coban Imperial vs Guastatoya

Coban Imperial marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,2. Guastatoya marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Ultimele 8 întâlniri directe: Coban Imperial 3, egal 2, Guastatoya 3.

~2,4goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Coban Imperialultimele 5Guastatoya
0,60
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
2,2
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Coban Imperial și ultimele 5 Guastatoya, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Coban Imperial1-0-4

Î
CD Suchitepequez - Coban Imperial29.08.26 · Liga Nacional - Apertura
3-2
Î
Marquense - Coban Imperial24.08.26 · Liga Nacional - Apertura
2-1
Î
Coban Imperial - Antigua20.08.26 · Liga Nacional - Apertura
0-2
V
Coban Imperial - Mixco15.08.26 · Liga Nacional - Apertura
3-2
Î
CSD Municipal - Coban Imperial10.08.26 · Liga Nacional - Apertura
2-0

Guastatoya2-0-3

Î
Guastatoya - Marquense30.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-2
Î
Mixco - Guastatoya24.08.26 · Liga Nacional - Apertura
4-2
V
Guastatoya - CSD Municipal16.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-0
Î
Antigua - Guastatoya09.08.26 · Liga Nacional - Apertura
2-0
V
Guastatoya - Malacateco02.08.26 · Liga Nacional - Apertura
4-0

Întâlniri directe Coban Imperial - Guastatoya

Coban Imperial 3Egal 2Guastatoya 3
E
Coban Imperial - Guastatoya12.04.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
Guastatoya - Coban Imperial22.02.2026 · pauză 0-0
2-0
V
Coban Imperial - Guastatoya05.10.2025 · pauză 1-1
2-1
V
Guastatoya - Coban Imperial28.07.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Coban Imperial - Guastatoya03.04.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Guastatoya - Coban Imperial31.01.2025 · pauză 2-0
4-0
Î
Guastatoya - Coban Imperial24.11.2024 · pauză 1-0
2-0
V
Coban Imperial - Guastatoya31.08.2024 · pauză 0-0
3-0

V/E/Î din perspectiva Coban Imperial. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Coban Imperial - Guastatoya

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Coban Imperial1.9246% fără marjă
X · Egal2.5036% fără marjă
2 · Guastatoya5.0018% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.08
X2 1.67
12 1.40

Goluri

Peste 1.5 2.20
Sub 2.5 1.11
Peste 2.5 4.40

Ambele marchează

GG Da 3.85
GG Nu 1.20

Analiza de dinainte de meci

Coban Imperial - Guastatoya s-a jucat duminică, 6 septembrie, în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Coban Imperial are o victorie și patru înfrângeri. Golaveraj: 6-11. Guastatoya vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8.

În ultimele 8 întâlniri directe, Coban Imperial a câștigat de 3 ori, Guastatoya de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Coban Imperial - Guastatoya 1-1, pe 12 aprilie 2026.

Coban Imperial pleacă favorită, la cota 1.92. Egalul e la 2.50, iar Guastatoya la 5.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 4.40, iar GG la 3.85.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,2 pentru Coban Imperial și 1,2 pentru Guastatoya. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 36% la victorie, față de 46%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Coban Imperial are 36%, Guastatoya 36%. Sub 2.5 goluri: 56% în model, cota corectă ar fi 1.79. La 1.11, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Coban Imperial - Guastatoya

Goluri estimate: 1,21 Coban Imperial și 1,21 Guastatoya, total 2,42. 1X2 în model: 36% · 28% · 36%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

1-113,0%1-010,8%0-110,8%0-08,9%1-27,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Coban Imperial. Coban Imperial a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Guastatoya. Guastatoya a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,3 goluri, după cote 1,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Coban Imperial e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere9-0
Cartonașe galbene2-4
Favorită la startCoban Imperial · 1.92
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Coban Imperial - Guastatoya?

S-a jucat duminică, 6 septembrie, ora 22:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Coban Imperial - Guastatoya?

În Liga Nacional - Apertura (Guatemala).

Cine era favorită în Coban Imperial - Guastatoya?

Coban Imperial pleca favorită, la cota 1.92. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Coban Imperial - Guastatoya?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Liga Nacional - Apertura

Toată liga →