Spania Am. · Tercera Division - Gr.16
Club Haro Deportivo – Casalarreina
Ultimele 5 / 5: Club Haro Deportivo marchează 2.2 și primește 1.8. Casalarreina 0.4 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 66% · Egal 20% · Oaspete 14%
Goluri / meci
2.2 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză Club Haro Deportivo – Casalarreina
Club Haro Deportivo o primește pe Casalarreina duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în Tercera Division - Gr.16 (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Club Haro Deportivo are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Casalarreina are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 12 goluri primite (0,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Club Haro Deportivo stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Club Haro Deportivo a câștigat 1, Casalarreina a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 26.01.2025, s-a terminat Club Haro Deportivo 2–0 Casalarreina.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.45 / 6.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 66% pentru Club Haro Deportivo, 20% pentru egal și 14% pentru Casalarreina. Favorită e Club Haro Deportivo.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Club Haro Deportivo și 1,10 pentru Casalarreina, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Club Haro Deportivo câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Casalarreina câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,7%.
| Indicator | Club Haro Deportivo | Casalarreina |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 0-0-5 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,00 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,30 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 17% |
Goluri estimate
2,30 – 1,10 · total 3,40
1X2 model
64% · 19% · 17%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Club Haro D. ↓ / Casalarreina → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 3,7 | 2,0 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 7,7 | 8,4 | 4,6 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 8,8 | 9,7 | 5,3 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 6,8 | 7,4 | 4,1 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,9 | 4,3 | 2,4 | 0,9 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 1,8 | 2,0 | 1,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Haro Deportivo, coloane = goluri Casalarreina.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Club Haro Deportivo. Club Haro Deportivo primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Casalarreina. Casalarreina primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Casalarreina. Casalarreina a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 0,7 goluri, față de 3,40 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Club Haro Deportivo are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.01.25 | Club Haro Deportivo – Casalarreina | 1–0 | 2–0 |
| 15.09.24 | Casalarreina – Club Haro Deportivo | 0–0 | 0–0 |
| 07.04.24 | Club Haro Deportivo – Casalarreina | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Club Haro Deportivo – Casalarreina?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Club Haro Deportivo – Casalarreina?
Meciul face parte din Tercera Division - Gr.16 (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Club Haro Deportivo – Casalarreina?
Cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.45 / 6.60. Fără marjă, asta înseamnă 66% pentru Club Haro Deportivo, 20% egal și 14% pentru Casalarreina, cu Club Haro Deportivo favorită la cota 1.35.
Câte goluri se așteaptă în Club Haro Deportivo – Casalarreina?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (2,30 pentru Club Haro Deportivo, 1,10 pentru Casalarreina). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 2–1.