Sâmbătă17 octombrie
Live 258 Pune pont

Spania Am.Spania Am. · Tercera Division - Gr.16

CP Calasancio – CD Varea

CP Calasancio
ÎVÎEÎ
17:00 Duminică, 18 octombrie
CD Varea
VEVEE
13.60 X3.30 21.90
1X1.58 X21.27 121.26

Ultimele 5 / 5: CP Calasancio marchează 1.0 și primește 2.8. CD Varea 0.8 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 27% · Oaspete 48%

Goluri / meci

1.0 + 0.8

Peste 2.5

2.05 · forma 80% / 0%

GG

Da 1.85 · Nu 1.85

Analiză CP Calasancio – CD Varea

CP Calasancio o primește pe CD Varea duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Tercera Division - Gr.16 (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CP Calasancio are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. CD Varea are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 2 goluri primite (0,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD Varea stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.30 / 1.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 25% pentru CP Calasancio, 27% pentru egal și 48% pentru CD Varea. Favorită e CD Varea. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.68, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,80) și cele deduse din cote (1,00 – 1,48) și ajunge la 0,85 goluri estimate pentru CP Calasancio și 1,64 pentru CD Varea, adică 2,49 în total. Cu aceste valori, CP Calasancio câștigă în 19% din cazuri, egalul iese în 25%, iar CD Varea câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,6%.

Statistici-cheie
IndicatorCP CalasancioCD Varea
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-3-0
Puncte / meci0,801,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)14 (2,8)2 (0,4)
% Peste 2.580%0%
% GG40%40%
Goluri estimate (model)0,851,64
Șanse de victorie (model)19%56%

Goluri estimate

0,85 – 1,64 · total 2,49

1X2 model

19% · 25% · 56%

Peste 2.5 model

45% · cotă corectă 2.22

GG model

46% · cotă corectă 2.17

Distribuția golurilor
8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CP Calasanc. ↓ / CD Varea →012345
0 8,3 13,6 11,1 6,1 2,5 0,8
1 7,0 11,6 9,5 5,2 2,1 0,7
2 3,0 4,9 4,0 2,2 0,9 0,3
3 0,8 1,4 1,1 0,6 0,3 0,1
4 0,2 0,3 0,2 0,1 0,1 0,0
5 0,0 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CP Calasancio, coloane = goluri CD Varea.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CP Calasancio. CP Calasancio primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie CD Varea are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.90 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.68 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.8
2.8
Primite / meci
0.4
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
0%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CP Calasancio – CD Varea?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CP Calasancio – CD Varea?

Meciul face parte din Tercera Division - Gr.16 (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CP Calasancio – CD Varea?

Cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.30 / 1.90. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru CP Calasancio, 27% egal și 48% pentru CD Varea, cu CD Varea favorită la cota 1.90.

Câte goluri se așteaptă în CP Calasancio – CD Varea?

Modelul nostru estimează 2,49 goluri (0,85 pentru CP Calasancio, 1,64 pentru CD Varea). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Tercera Division - Gr.16
17.10
19:30
Yague – CD San Marcial 1.833.85
11.10
18:00
Cenicero – CD San Marcial 1–3
11.10
17:00
Berceo – La Calzada 5–1
11.10
12:30
Casalarreina – CD Alfaro 0–1
10.10
18:00
Comillas CF – Oyonesa 1–2