Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Chungnam Asan - Seongnam

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Chungnam Asan
VVÎÎV
Final2-0Pauză 0-0
Seongnam
ÎVVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Chungnam Asan 38%Egal 29%Seongnam 33%

Chungnam Asan 2-0 Seongnam: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Chungnam Asan 2-0 Seongnam (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Chungnam Asan, iar cotele fără marjă 38%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG n-a ieșit (NG avea 45%). Scorul exact 2-0 avea 7,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (5-2) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Chungnam Asanîn meciSeongnam
5
Cornere
2
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Chungnam Asan vs Seongnam

Chungnam Asan marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. Seongnam marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. La Seongnam, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Chungnam Asan 4, egal 2, Seongnam 2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Chungnam Asanultimele 5Seongnam
1,80
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
1,2
3
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
40%
4
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Chungnam Asan și ultimele 5 Seongnam, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Chungnam Asan3-0-2

V
Chungnam Asan - Seongnam01.08.26 · K League 2
2-0
V
Chungnam Asan - Siheung Citizen29.07.26 · Cupa
2-1
Î
Hwaseong - Chungnam Asan25.07.26 · K League 2
3-2
Î
Jeonnam Dragons - Chungnam Asan18.07.26 · K League 2
1-0
V
Jeonnam Dragons - Chungnam Asan15.07.26 · Cupa
3-4

Seongnam2-1-2

Î
Chungnam Asan - Seongnam01.08.26 · K League 2
2-0
V
Gimhae - Seongnam29.07.26 · Cupa
0-1
V
Seongnam - Busan IPark18.07.26 · K League 2
1-0
E
Seongnam - Pocheon Citizen15.07.26 · Cupa
1-1
Î
Daegu - Seongnam11.07.26 · K League 2
3-2

Întâlniri directe Chungnam Asan - Seongnam

Chungnam Asan 4Egal 2Seongnam 2
V
Chungnam Asan - Seongnam01.08.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Seongnam - Chungnam Asan21.03.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Seongnam - Chungnam Asan20.09.2025 · pauză 1-0
3-0
V
Seongnam - Chungnam Asan21.06.2025 · pauză 0-1
0-2
E
Chungnam Asan - Seongnam30.03.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Seongnam - Chungnam Asan20.10.2024 · pauză 1-1
2-3
V
Seongnam - Chungnam Asan25.06.2024 · pauză 0-2
0-4
E
Chungnam Asan - Seongnam06.04.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Chungnam Asan. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Chungnam Asan - Seongnam

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Chungnam Asan2.4038% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Seongnam2.8233% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.46
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.30
Sub 2.5 1.75
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.76
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.85

Cornere

Sub 9.5 1.57
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Chungnam Asan - Seongnam s-a jucat sâmbătă, 1 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Chungnam Asan are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 10-8. Seongnam vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 8 întâlniri directe, Chungnam Asan a câștigat de 4 ori, Seongnam de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Chungnam Asan - Seongnam 2-0, pe 1 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.40 pentru gazde, 2.82 pentru oaspeți și 3.20 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.76.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Chungnam Asan și 1,3 pentru Seongnam. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Cota 1.42 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.30 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Chungnam Asan - Seongnam

Goluri estimate: 1,47 Chungnam Asan și 1,26 Seongnam, total 2,73. 1X2 în model: 42% · 26% · 32%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-09,6%2-18,9%0-18,2%1-27,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Chungnam Asan. Chungnam Asan a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere5-2
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startChungnam Asan · 2.40
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Chungnam Asan - Seongnam?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Chungnam Asan - Seongnam?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Chungnam Asan - Seongnam?

Pe Yishunsin Stadium, în Asan, sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Chungnam Asan - Seongnam?

Niciuna clar: cotele erau 2.40 la gazde și 2.82 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Chungnam Asan - Seongnam?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →