Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Cheongju - Suwon Bluewings

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Cheongju
EÎEVV
Final2-2Pauză 1-0
Suwon Bluewings
EVEEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Cheongju 18%Egal 24%Suwon Bluewings 59%

Cheongju 2-2 Suwon Bluewings: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cheongju 2-2 Suwon Bluewings (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 24%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2-2 avea 5,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (2-7) și 8 cartonașe galbene (6-2).

Cheongjuîn meciSuwon Bluewings
2
Cornere
7
6
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cheongju vs Suwon Bluewings

Cheongju marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. Suwon Bluewings marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. În directe, Cheongju nu a câștigat niciuna dintre ultimele 8 întâlniri.

~2,8goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cheongjuultimele 5Suwon Bluewings
1,60
Puncte / meci
1,20
1,8
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Cheongju și ultimele 5 Suwon Bluewings, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cheongju2-2-1

E
Cheongju - Suwon Bluewings01.08.26 · K League 2
2-2
Î
Cheongju - Anyang29.07.26 · Cupa
1-3
E
Gimhae - Cheongju24.07.26 · K League 2
1-1
V
Cheongju - Cheonan City19.07.26 · K League 2
1-0
V
Cheongju - Gyeongju KHNP15.07.26 · Cupa
4-0

Suwon Bluewings1-3-1

E
Cheongju - Suwon Bluewings01.08.26 · K League 2
2-2
V
Busan IPark - Suwon Bluewings25.07.26 · K League 2
1-4
E
Suwon Bluewings - Paju Citizen19.07.26 · K League 2
0-0
E
Busan Kyotong - Suwon Bluewings15.07.26 · Cupa
1-1
Î
Ansan Greeners - Suwon Bluewings11.07.26 · K League 2
2-1

Întâlniri directe Cheongju - Suwon Bluewings

Cheongju 0Egal 5Suwon Bluewings 3
E
Cheongju - Suwon Bluewings01.08.2026 · pauză 1-0
2-2
E
Suwon Bluewings - Cheongju05.04.2026 · pauză 0-0
0-0
Î
Suwon Bluewings - Cheongju01.11.2025 · pauză 0-0
2-0
Î
Suwon Bluewings - Cheongju12.07.2025 · pauză 0-0
1-0
E
Cheongju - Suwon Bluewings04.05.2025 · pauză 3-1
3-3
E
Cheongju - Suwon Bluewings31.08.2024 · pauză 2-0
2-2
E
Suwon Bluewings - Cheongju20.07.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Cheongju - Suwon Bluewings07.04.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Cheongju. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cheongju - Suwon Bluewings

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cheongju5.2018% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Suwon Bluewings1.5759% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 2.17
X2 1.14
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.78

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.55

Cornere

Sub 9.5 1.57
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Cheongju - Suwon Bluewings s-a jucat sâmbătă, 1 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cheongju vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Suwon Bluewings are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 8-6.

În ultimele 8 întâlniri directe, Cheongju a câștigat niciodată, Suwon Bluewings de 3 ori, iar cinci meciuri s-au terminat egal. Ultima: Cheongju - Suwon Bluewings 2-2, pe 1 august 2026.

Casele o dau favorită pe Suwon Bluewings, la 1.57, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.78, iar GG la 1.83.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Cheongju și 1,6 pentru Suwon Bluewings. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 29% la victorie, față de 18%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 71% în model, dar la 1.14 plătește sub cota corectă de 1.41. Peste 1.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. Cota 1.25 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cheongju - Suwon Bluewings

Goluri estimate: 1,21 Cheongju și 1,62 Suwon Bluewings, total 2,83. 1X2 în model: 29% · 24% · 47%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%0-19,6%1-29,4%0-27,7%1-07,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Favorit fără formă. Suwon Bluewings e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-0
Cornere2-7
Cartonașe galbene6-2
Favorită la startSuwon Bluewings · 1.57
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cheongju - Suwon Bluewings?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Cheongju - Suwon Bluewings?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Cheongju - Suwon Bluewings?

Pe Cheongju Stadium, sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Cheongju - Suwon Bluewings?

Suwon Bluewings pleca favorită, la cota 1.57. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Cheongju - Suwon Bluewings?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →