Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Cheonan City - Yongin FC

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Cheonan City
EÎÎÎV
Final2-2Pauză 1-1
Yongin FC
EEÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Cheonan City 37%Egal 29%Yongin FC 34%

Cheonan City 2-2 Yongin FC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Cheonan City 2-2 Yongin FC (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2-2 avea 5,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Cheonan Cityîn meciYongin FC
3
Cornere
7
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Cheonan City vs Yongin FC

Cheonan City marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. Yongin FC marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,8.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Cheonan Cityultimele 5Yongin FC
0,80
Puncte / meci
0,60
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
1,8
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
0
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Cheonan City și ultimele 5 Yongin FC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Cheonan City1-1-3

E
Cheonan City - Yongin FC01.08.26 · K League 2
2-2
Î
Gwangju - Cheonan City29.07.26 · Cupa
1-0
Î
Seoul E-Land - Cheonan City24.07.26 · K League 2
4-3
Î
Cheongju - Cheonan City19.07.26 · K League 2
1-0
V
Cheonan City - FC Mokpo15.07.26 · Cupa
2-1

Yongin FC0-3-2

E
Cheonan City - Yongin FC01.08.26 · K League 2
2-2
E
Gimpo - Yongin FC26.07.26 · K League 2
1-1
Î
Yongin FC - Hwaseong19.07.26 · K League 2
0-3
Î
Yongin FC - Dangjin Citizen15.07.26 · Cupa
0-2
E
Yongin FC - Cheongju11.07.26 · K League 2
1-1

Întâlniri directe Cheonan City - Yongin FC

Cheonan City 0Egal 1Yongin FC 0
E
Cheonan City - Yongin FC01.08.2026 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Cheonan City. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Cheonan City - Yongin FC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Cheonan City2.4737% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Yongin FC2.7534% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.40
X2 1.47
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.85
Peste 2.5 1.85

Ambele marchează

GG Da 1.67
GG Nu 2.07

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.67

Analiza de dinainte de meci

Cheonan City - Yongin FC s-a jucat sâmbătă, 1 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Cheonan City vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 9. Yongin FC n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-9.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Cheonan City - Yongin FC 2-2, pe 1 august 2026.

La case, diferența e mică: Cheonan City are cota 2.47, Yongin FC 2.75. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.85, iar GG la 1.67.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Cheonan City și 1,3 pentru Yongin FC. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Cheonan City are 42%, Yongin FC 33%. Peste 1.5 goluri are 77% în model, iar 1.26 e aproape de cota corectă (1.30). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Cheonan City - Yongin FC

Goluri estimate: 1,49 Cheonan City și 1,30 Yongin FC, total 2,79. 1X2 în model: 42% · 25% · 33%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,9%1-09,2%2-18,9%0-18,0%1-27,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cheonan City. Cheonan City a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Yongin FC. Yongin FC a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-1
Cornere3-7
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startCheonan City · 2.47
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Cheonan City - Yongin FC?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Cheonan City - Yongin FC?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Cheonan City - Yongin FC?

Pe Stadionul Cheonan Baekseok, sâmbătă, 1 august, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Cheonan City - Yongin FC?

Niciuna clar: cotele erau 2.47 la gazde și 2.75 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Cheonan City - Yongin FC?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →